Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Pro és home verziók között mi...

Pro és home verziók között mi a különbség? Legtöbb előre telepített Windowsal gyártó miért home verziót választják?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 29. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

"Pro és home verziók között mi a különbség?"

A Pro változatot vállalati felhasználóknak szánják, akiknek lényeges például:

- Bitlocker eszköztitkosítás

- Windows Információvédelem

- Active Directory

- Csoportházirend

- kioszkmód

bővebben a Microsoft oldalán:

[link]


"Legtöbb előre telepített Windowsal gyártó miért home verziót választják?"

Mert ezeket a laptopokat egyéni használatra szánják.

A vállalatok megveszik külön a Pro változatot (akár mennyiségi licencelésű változatban).

2022. ápr. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Hétköznapi használatra Home verzió kell. Semmi olyat nem tud a Pro, ami téged érdekelne, ezt 100%-ra mondom. (Ha tudna olyat, akkor nem itt kérdeznéd, hanem a hivatalos oldalt böngésznéd).
2022. ápr. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert a Home licenc sokkal olcsóbb. Sok notebook kapható Home vagy Pro változattal is, vagy akár OS nélkül különböző árakon.
2022. ápr. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mert olcsóbb. Ennyi. Hivatalos szférában meg a "szürke licenc" nem opció.
2022. ápr. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Proval árulják a szervizek a használt laptopokat.
2022. ápr. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kalman.Mikorka válasza:

Olcsóbb es személyes, otthoni használatra az otthoni, home verziót szokták javasolni.


Ha egybegépet, laptopot veszek, lehetőleg mellékelt Windows nélkül veszem. 4-8 Euroért kapok hozza Windows 10 Enterprise LTSC 2019 kulcsot. Rendesen kártyával fizetem, számlát kapok. Eddig egy kulcsomat se vonták vissza.

Viszont ezt semmilyen céges dologba ne vidd bele, mert valószínűleg rádszállnak. Nem szeretik ha céges életbe szürkezónás dolgok kerülnek. Vagy a cégre. Munkahelyi dokumentumokat se tárolj, szerkessz rajta.


Jobban szeretem az LTSC-t, soha semmi gond nem volt a frissítésekkel. Minden jól működik rajta. Szoktam használni a helyi csoportházirendet es a WindowsToGo-t is.

2022. máj. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kalman.Mikorka válasza:

6-os vagyok.


1500-2000 forintért látok OEM home és pro kulcsokat az Árgépen. Egész jó ár ha teljesen legálisak. Rég vettem laptopot, egybegépet, most nem tudom, mekkora felárral kapcsolják hozza a Win10 home-ot.


Mai árfolyamon 10 Euro, 3860 Ft körül van, számomra jó vétel az LTSC kulcs.

2022. máj. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!