Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell olyan designt...

Hogyan kell olyan designt csinálni ami tökéletesen megfelel nyomtatásra?

Figyelt kérdés
Nagyon sok tapasztalatom van desigok készítésével, viszont még sohasem kellett kimondottan nyomtatásra való designt készítsek. Fogalmam sincs mi különbség van egy bármilyen más design és nyomtatásravaló között. Kíváncsi lennék milyen más folyamatok vannak a készítésénél. Vagy mire is kéne odafigyelni ilyenkor. 19/f

2022. máj. 5. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

Designt nem kell csinálni, de dizájnt sem.

Ha alkalmazott grafikusként kívánsz dolgozni, akkor alapvető nyomdai ismeretekre szükséged van. Ez akkor is fontos, ha nem te véglegesíted a tervet. Csak illusztrációkészítés érdekel, vagy ennél lényegesen több?

Utóbbi esetben néhány éves tanulásra van szükséged. Ezt itt neked sem én, sem más nem tudja prezentálni.

2022. máj. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezd meg a nyomdát... Gondolom a technikai paraméterek érdekelnek.
2022. máj. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak a illusztrációkészítése érdekel. Arra vagyok kíváncsi amit muszáj meg tenni minden alkalommal ha egy nyomtatásra való munkát készítek. Tudom az arányok projektről projekta változnak, de biztosan van pár alap dolog amit az összes projektnél be kell tartani. Tudom, hogy meg kell hagyni egy nagy részt fehérnek mert a nyomtató nem mindig tudja 100% rá nyomtatni a papírra a illusztráció szélét.
2022. máj. 5. 12:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Most te printelésről kérdezel vagy nyomtatásról (értsd: nyomdában)?
2022. máj. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
2. A nyomda szakmai szempontból tökéletes pdf fájt vár, semmi mást. Nyomdától gerincvastagságot szokás kérdezni csak könyve esetében.
2022. máj. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mit akarsz nyomtatni? Milyen technológiával? Olyan web lapot akarsz csinálni, hogy rákattintasz a "nyomtatás" gomra és a nyomtaótn megjelenik nagyjából használható formában? Vagy pl. egy olyan dolgot akarsz amit ha elviszel egy nyomdába ott kinyomtatják pl. 1000 példányban? Még csak a kérdést sem teljesen értem.
2022. máj. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
1. 5. válaszoló vagyok. 1972 óta dolgozom mint nyomdai előkészítő. Köszi a lepontozást! Próbálok segíteni a kérdezőnek. Úgy látszik, ennyire felesleges törnöm magam.
2022. máj. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!