Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van ilyen program?

Van ilyen program?

Figyelt kérdés

Üdv. Az lenne a kérdésem hogy van-e olyan program(letölthető és nem online konvertáló) amivel HTML képfájlokat át lehet konvertálni JPEG/PNG formátumba?


A segítőkész válaszokat előre is köszönöm.



2022. máj. 5. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A HTML nem képformátum. Miről van szó?
2022. máj. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A HTML egy, a weboldalak szerkezetét (és szöveges tartalmát, az egyéb erőforrások elérhetőségét) leíró szöveges állomány, nem képfájl.


Ha PNG-be vagy JPG-be akarsz bármilyen más képformátumból konvertálni, arra ott vannak a képnézegető alkalmazások - mint például:

* Irfanview ( [link] )

* XnView ( [link] )

vagy képszerkesztő programmal - mint például:

* Gimp ( [link] )

2022. máj. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tudom. WebP formátumú, HTML dokumentum kiterjesztésű kép. Amikor mappában vagyok firefox html dokumentum-nak mutatja, ha megnyitom és próbálom a képet lementeni akkor írja hogy WebP-ként tudom lementeni. Ezt a formátumot szeretném Jpeg/Png-re modosítani. Hogy ne mindig a böngészőt kelljen minden egyes képnél megnyitni hanem simán a windows alapértelmezett képmegjelenítőjében tudjak lapozgatni köztük.


Bocsánat ha valamit pontatlanul írtam, csak nem értek az ilyesmihez.

2022. máj. 5. 12:29
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm #2. Mindjárt meg is nézem ezeket hogy melyik képes arra amit én szeretnék.
2022. máj. 5. 12:29
 5/7 A kérdező kommentje:
#2 Még egyszer köszönöm. Az általad ajánlottakkal sikerült HTML-ből JPEG-be átkonvertálnom. Nagyon szépen köszönöm.
2022. máj. 5. 12:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak a fájltársításod volt rossz. A formátuma .webp, de az ikonja lehetett "html"-re utaló, mert a böngészőhöz volt társítva. Mivel képformátum, simán elég az általad használt képnéző programhoz társítani, és akkor az fogja megnyitni.
2022. máj. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amúgy léteznek online konverterek is, ha rákeresel, és nem kell semmit telepíteni/letölteni.
2022. máj. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!