Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen oprendszert kapjon egy...

Milyen oprendszert kapjon egy gyengébb netbook jellegű laptop?

Figyelt kérdés

Jelenleg Windows 10 van rajta, de már 6 éves a rendszer.

Nem használom fél éve, most tervezem kölcsönadni tartósan a barátnőmnek.

Semmi komoly felhasználásra nem lesz használva, de Windows kell rá, mert ahhoz szokott. Ha valami erőforrásigényes feladatot kell csinálnia akkor úgyis az én 12gen Intel konfigomat nyüstöli. :D


Szerintem csak henkölve menne rá a Win11, mert a 3825U nem hiszem, hogy támogatott. Ellenben ha sokat már nem lassít rajta az újabb rendszer 10-->11 akkor kapjon azt, mert mégiscsak frissebb.


[link]



2022. máj. 11. 13:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tudtommal csak egy registry-bejegyzés szükséges a Win 11 telepítéséhez, talán nem is kell hozzá erősebb gép, de egyrészt nem mindenki van elájulva tőle, másrészt így nem fog kapni frissítéseket, szóval én maradnék a Win 10-nél.
2022. máj. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1 igen, csak bypassolni kell a check eljárást.


Hogy érted, hogy nem fog kapni frissítést? A "nagy" gépen is ncore-os rendszer fut és kap frissítést.

2022. máj. 11. 13:36
 3/13 anonim ***** válasza:
A Microsoft mondta, nem tudom idézni, hogy nem támogatott hardveren nem fog frissítéseket kapni.
2022. máj. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Jelenleg Windows 10 van rajta"

Maradjon rajta a Windows 10..!

Minek cserélnél? Még évekig támogatott.

2022. máj. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Maradhat még a Windows 10.
2022. máj. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A használt programok szempontjából nem tudom mennyire járható út például egy Ubuntu XFCE. Mennyivel lenne gyorsabb ténylegesen, azt se tudom...
2022. máj. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Pontatlanul fogalmaztam úgy tűnik.

A jelenlegi rendszer biztos, hogy repül, mert már használhatatlan lassú. Illetve mire leszedem a saját programjaimat róla azalatt kétszer felhúz egy tiszta rendszert.

Ezért (is) vettem asztali gépet ez mellé, mert egy boot idő több volt már, mint 4 perc.


Egyébként utánanéztem jobban, lesz megint egy 10-es rajta, mert nem szeretnék egy "System requirements not met" hologramot nézni.

2022. máj. 11. 14:09
 8/13 anonim ***** válasza:
Én ennél is lassabb gépen használtam Win 10-et, és emlékeim szerint 1-2 perc alatt bebootolt (SATA SSD-ről). Első körben én helyreállítással próbálkoznék.
2022. máj. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkor valószínüleg rossz a merevlemez, egy ssdvel sokkal gyorsabb volna.

Nézd meg Hard Disk Sentinellel, hogy milyen állapotban van.

A memóriát sem volna rossz bővíteni 8 GBra.

2022. máj. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor legyen win98 vagy XP... 😃
2022. máj. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!