Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet 500-1000 gépre...

Hogyan lehet 500-1000 gépre gyorsan felrakni rengeteg alkalmazást?

Figyelt kérdés
Legtöbbje telepítő exe fájlban van, egy pendrive-on van. Hogyan lehet megoldani, hogy 2 nap alatt mindegyiken fenn legyen és használható legyen?

2022. máj. 22. 10:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Ansible-vel, de előtte be kell állítani minden gépen egyesével a távelérést, Openssh-val vagy WINRM-mel.
2022. máj. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Úgy szokták, hogy egy gépet beállítanak, arról csinálnak lemezképet és azt felhúzzák a többire, így minden gép azonos programokkal, beállításokkal lesz.
2022. máj. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Lehet klónozni is, de annak csak akkor van értelme, ha még nincs oprendszer a gépeken, és minden egyes gépen azonos szoftvereknek kell lenniük.

Akkor viszont célszerű felállítani egy klón szervert, a gépeket belőni PXE bootra és megadni a DHCP szervernek a klónszerver címét.

2022. máj. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

A Microsoftnak van erre útmutatója:

[link]


Ennek egy eszköze a Microsoft Endpoint Configuration Manager (leánykori nevén System Center Configuration Manager ):

[link]

2022. máj. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%

Ha pen driveon van akkor gondolom nincs net.


Így a legjobb ha a pen drive on van 2 script egy copy és egy install. A copy másol az installt indítva felteszi a dolgokat . Ha van net akkor egy network driveon minden és script megint

2022. máj. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

#5: "Ha pen driveon van akkor gondolom nincs net."

Eléggé valószínűtlen, hogy egy 500-1000 gépből (az már egy közép-/nagyvállalat!) álló vállalati (a topiknyitó kérdés kulcsszavai között legalábbis ez szerepel) számítógéppark - ami már közép/nagyvállalat - ne legyen valamilyen - legalább belső - hálózatba kötve.


És ha valóban hatékonyan akarja az ember (lánya, fia, akármije) csinálni, akkor ezt központi gépről irányítva teszi (már akár a rendszer telepítést, akár a programok telepítését, a frissítések kezelését, a távoli segítségnyújtást, stb...) - mint azt az előző hozzászólók is pedzegették - ne kelljen a rendszergazdának feleslegesen rohangálnia, egy kézben tartható legyen az egész.

2022. máj. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%
Ha activ directory van akkor nem megy a klónozás. Én 1500 gépre klónoztam, kövi hét hétfőn minden gép bekékhalálozott, elég fontos orrvérzésig hajtásos szezon volt, természetesen azonnali hatállyal kirúgtak és ki se fizették azt a hónapom.
2022. máj. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%
#7: Nem tudom te mi csesztél el, de nálunk van AD (mint minden windows domainben...) és vannak klónozott gépeink, bár nem 1500.
2022. máj. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Kilinkeled Fb-ra: 'Nézzétek milyen cuki képernyővédő programot találtam!'

Biztos lesznek 1000-en a követőid közül akik kipróbálják és telepítik a vírust... 😁

2022. máj. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

#7


Ott valami más gond volt, nem az AD. Infrastruktúra váltás előtt nálunk is volt AD, kb. 230 gépen, sosem volt gond a klónozás miatt.

2022. máj. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!