Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 alkalmas játékra?

Windows 7 alkalmas játékra?

Figyelt kérdés

[link]


Nos, windows 10-em van. SSD-re nem nagyon tudok beruházni. Rengeteg kiadásom lesz a nyáron és 15-20ezer forint most nem nagyon jöhet szóba, csak szeptembertől.

Windows 10 elég lassú. 1perc mire bebootol, a programok lassan nyilnak meg, a steam és a discord sem az igazi.

Volt már windows 8.1-em, az gyors volt, viszont ott meg a játékok szaggatak, mert a vga driver folyton crashelt, és leállt, valamint ahogy észrevettem, nem szerették annyira 8.1-et mint ahogy én sem. 2016-ban jó volt, de manapság hát nem. (16.12.2-es driver volt a legújabb ami telepíthető)

Viszont ott a win7. Windows 7-re van vidikari/chipset driver, net driver, hang driver a gyártó oldaláról de mást nagyon nem találtam, szerintem ez elég. Bár a win7 13 éves operációs rendszer, amely már lassan 3éve nincs támogatva, használható még? Tényleg csak szeptemberig, onnantól lesz SSD-m.

Vagy valakinek van valami ötlete, hogy a win10-et hogy lehet használhatóbbá tenni HDD-n?


Játékokkal amikkel játszom:

-GTA SA(140fps), CS:GO(70-80fps-sel fut lowon, bőven elég mert nem competative részét tolom, csak közösségi szervereken ökörködöm), Minecraft(60fps).



2022. máj. 30. 10:34
A kérdező szavazást indított:
Játékra alkalmatlan már a win7
Fent említett játékok közül nem alkalmas a win7
Alkalmas win7 játékokra, azokra is amiket fent megemlítettél
Semmiképp ne használj win7et, van módszer amivel optimlizálható hdd-re a win10! (erre viszont kérek választ)
14 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Windows 7 support ended on January 14, 2020
2022. máj. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

-GTA SA(140fps), CS:GO(70-80fps-sel fut lowon, bőven elég mert nem competative részét tolom, csak közösségi szervereken ökörködöm), Minecraft(60fps).


Ezekre simán jó.


1 perc bootidő nem olyan rettenetes, illetve a HDD-d is elfáradhatott.

2022. máj. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Shaddark ***** válasza:
49%

Ha kikapcsolod a netet rajta, simán játszhatsz vele.

Ha bekapcsolod össze fogsz szedni minden jót, sajna tele van lyukakkal, biztonsági résekkel. És e miatt a legtöbb weboldal fel sem enged vele az oldalára. Ha tudatosan használod (nincs crackelt játék, eredeti win. nem mászkálsz össze vissza oldalakra) akkor még nettel is működhet.

De elég egy rossz klikk és telepítheted újra bekapcsolt net mellett.

2022. máj. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
A windows 10 megjelenéséig soha senki nem játszott PC-n.. 🤣
2022. máj. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
#4 játszottak, de a kérdező nem játszott, ezért tette fel a kérdés. Senki nem tud mindent, te sem, én sem. A windows 2000 sem volt pl alkalmas játékra, ami pl. szintén nem feltétlenül triviális mindenkinek.
2022. máj. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Egyébként lehet kipróbálhatnád akár az XP-t is (már ha van rá driver), én még azon GTA-ztam.
2022. máj. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb mai játék támogatja még a Win 7-et, egyedül a DX 12 hiánya ami kizáró ok, ha nem azt használja a játék (a legtöbb beéri a 11-el) akkor nem lesz gond. Meg persze a vidikarihoz legyen driver. Ja, és ahogy előttem írták, netre ne nagyon mászkálj, ha meg mégis, mindenképp legyen egy még támogatott vírusirtó, ha létezik még 7-re, adblock, 3rd party sütik tiltása és lehetőleg a JavaScript tiltása is legyen aktív, mert a legtöbb vírus ezt használja ki. Meg persze te se nyiss meg mindent amit a neten találsz.
2022. máj. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%
Igen, nyugodtan mehet. Én használtam a WIN 7-et hasonló dolgokra. És neten voltam, vírusiró nélkül.
2022. máj. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xp ali ***** válasza:
11%
Lehet, csak már nem érdemes, mert lejárt róla a támogatás. A géped sebezhető lesz, elég könnyű lesz bekapni valami csúnya malware-t. Sztem am nem a W10 a gond, más baj lesz ott.
2022. jún. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!