Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows teljes rendszer...

Windows teljes rendszer klónozása fizikailag másik de megeggyező típusú laptopra?

Figyelt kérdés

Megspórolnám az egész újratelepítést, beállítást, és konfigurálást a már telepített szoftverekkel együtt.

(csak freeware és opensource)


A két laptop típusazonos és belső alaplapi tárhelyes, szóval USB-ről hozzáférhető leginkább.

Mivel lehet ezt kivitelezni?

Hogyan tudom a másik gép belsőt alaplapi tárhelyét manipulálni Usb-n keresztül?



2022. jún. 1. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Vannak erre célszoftverek - mint például az ingyenes és nyílt forrású Clonezilla:

[link]

vagy annak grafikus felületű változata a Rescuezilla:

[link]

vagy alternatívaként a RedoRescue:

[link]

amiről indítva a laptopot lementhető annak háttértárolója és - akár hálózaton keresztül - átvihető a másik laptopra.

2022. jún. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

És ha nincs drótos hálózat?


Iso-ból usb-s hddről vagy pendrive-ról?

2022. jún. 1. 14:01
 3/13 A kérdező kommentje:
Úgyértem készülne egy kb 40 gb-os iso a jelenlegi windowsról, aztán azt rávarázsolni valahogy a másik lapos belső tárhelyére.
2022. jún. 1. 14:02
 4/13 anonim ***** válasza:
Clonezillával klónozhatod egyből is ha valahogy mindkét gép tárhelyét egy gépre tudod kötni. Vagy marad a képfájlba mentés. Mindezt tudja a Clonezilla, szerintem az a legjobb.
2022. jún. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Annyit tudok csinálni, hogy amin jelelnleg van Windows, abba be tudok tenni egy üres hdd-t, aztán ha arra rá lehet tenni a Az egész Windows-t valamilyen képfájlban akkor, azt valahogy bejutatni a másik laptop alaplapi tárhelyébe.


Ez működhet a Clonezilla-val?

2022. jún. 1. 14:19
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha már be tudsz tenni HDD, tedd közvetlen bele aut ami új gépben lesz. Így rögtön lehet klónozni, nem kell köztes képfájl.


Amire a képfájlt tennéd úgyis rá kell dugni új gépre.

2022. jún. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, csak én a belső alaplapi tárról szeretném majd használni a windowst a másik gépen is amelyiken jelenleg még nincs, mivel az mozgó alkatrész nélküli és vagy 5 ször gyorsabb...
2022. jún. 1. 14:28
 8/13 A kérdező kommentje:
Vagy azt mondod, hogy nem kell képfájlba menteni a hdd-re akkor, hanem arról tudom majd felklónozni a belső alaplapi tárba is?
2022. jún. 1. 14:29
 9/13 anonim ***** válasza:

"És ha nincs drótos hálózat?"

Ha nincs router/switch direkten összekötheted a két gépet és lesz.

Vagy működhet wifivel is.

De a hálózati másolás - mint a #1-es hozzászólásomban utaltam rá - csak egy lehetőség, opció (közületeknél - vállalatnál, önkormányzatnál, iskolánál - amikor több gépre kell klónozni, elég hasznos tud lenni).

Az előnye az, hogy nem kell a lemezképet USB-s meghajtón hurcibálni, nincs szükség nagy USB-s meghajtóra, csak akkorára, amire ráfér a klónozó szoftver (sőt, akár egy központi gépről is ki lehet szolgálni a klónozó szoftvert, amiről a hálózatról induló laptop el tud indulni és le tudja húzni a másik gépről a lemezkép tartalmát: [link] ).

A hátránya, hogy mind a két gépet hálózatba kell kötni, a két gépen be kell bootolni a klónozó szoftverről.


"Úgyértem készülne egy kb 40 gb-os iso a jelenlegi windowsról, aztán azt rávarázsolni valahogy a másik lapos belső tárhelyére."

A régi gépről készített lemezképet mentheted bárhova - akár a már említett klónozó szoftvert tartalmazó USB-s meghajtóra is - majd a mentés után átviszed a másik géphez, elindítod róla a gépet és a lemezkép tartalmát felírod az új gép belső meghajtóra.

2022. jún. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Értem, azt hiszem. Köszönöm!
2022. jún. 1. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!