Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win10 feladatkezelőben a...

Win10 feladatkezelőben a Távoli eljáráshívás az, amikor a Microsoft molyol a gépemen, ha kérem, ha nem?

Figyelt kérdés
2022. jún. 1. 20:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szoktad kérni?
2022. jún. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Gugu Gabor ***** válasza:

A távoli eljárás hivás egy technologia ahol az eljárás nem a helyi gépen fut hanem valahol a hállózaton lévő másik gépen.

Nem csak az ms használja hanem sok "felhő" alapú program is

2022. jún. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszi!

És a szintén ezerszer futó és az öreg gépemet leterhető Compatibility Telemetry? Az a MS-nak jelent?

Amikor kilövöm a feladatkezelőben általában lenyugszik a gép és lehet rajta újra dolgozni, de van, hogy 2-3 ilyet ki kell lőnöm egymás után, hogy abbahagyja a hdd pörgetését.

2022. jún. 1. 22:09
 4/19 anonim ***** válasza:

Nem tudok még kérdezni, de valaki elárulná, hogy uefi shell-ben hogy lehet lapozni?


Ami például a régi dos-ban list /p volt és akkor nem teleírta a képernyőt hanem csak gombnyomásra írta újra tele.


Na ez uefi shell-nél micsoda?

2022. jún. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

3-mas (Kérdező) Igen, az a Telemetry, mind az MS-nek jelent, ez többnyire, a hdd-t terheli le, az ssd se megoldás, az ssd is ugyanennyivel van használva, az szimplán, a probléma elrejtése.


4-es, a pageup vagy a pagedown billentyűvel lehet, egyes esetekben, a shift+pageup shift+pagedown-al lehet lapozni.

2022. jún. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem lehet ezt a Telemetry-t kiiktatni valahogy? Állandóan likvidálnom kell feladatkezelőben, annyira leterheli az öreg gépemet, hogy nem lehet tőle még böngészni se, ezerrel pörgeti a hdd-t perceken keresztül.
2022. jún. 2. 18:36
 7/19 anonim ***** válasza:
De igen, ki lehet, ha gondolod, segítek, mivel ez egy szolgáltatás, vannak függőségei, egyszerűen lecsatoljuk őket, már persze, ha vannak neki, van discord-od? Szívesen segítek neked.
2022. jún. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszi, discordom sajnos nincsen, így hirtelen azt sem tudom mi az. :)

Nincs ennek a Telemetry-nek olyan lehetősége, hogy csak kitörlök egy "updateXY.exe"-t vagy valamit és onnantól nem csesződik tovább?

Vagy ez így túl egyszerű lenne?

2022. jún. 3. 10:37
 9/19 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy a Windows 10-nél valószínűleg nincs, nekem Windows 7-em van, de ez nem azt jelenti, hogy nem fogunk rájönni a problémára. Akkor csináljuk itt, leírom a lépéseket, töltsd le először a Process Hacker 2-t


[link]


Vagy telepíthetőként, vagy hordozhatóként, az a te dolgod, utána ha megvan, indítsd el, majd lesz egy olyan, hogy Services, ott keresd meg a szolgáltatást, és kattints rá kettőt, a lényeg, hogy a tulajdonságaiba kell belépned, a legfontosabb, a dependency, és a dependents on. Vagyis, a függőségei, mutatok egy példát: [link]


Nos hát, nekem egy szolgáltatásnak sincs függősége, mert eltávolítottam őket, ez így, biztonságosabb, és utána, már csak tiltanod kell, de figyelj, mert frissítések újra aktiválhatják.


Viszont, döntés elé állítalak, mivel ráérek, ezért telepítsek fel virtuális gépre, egy Windows 10-et, leállítsam a szolgáltatást, újra indítsam, és megnézzem mi történik? Hogy biztosan ne legyen baj.

2022. jún. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Holnap megnézem, köszi! De ne csinálj ezzel magadnak plusz melót!

Már megszoktam, hogy amikor kapcsolom a wifit, akkor 2-3 percet molyolok a feladatkezelővel és egyenként kilövök minden update meg telemetry xart, mert egyrészt lopja a mobilnetem kérés nélkül, most épp korlátlan van, de nem mindig van az és olyankor elég bosszantó tud lenni, másrészt nem tudok mellette még böngészni se, annyira pörgeti a vinyót, hogy teljesen leterheli a régi gépem.

De 2-3 perc lövöldözés után lenyugszik és nem baszkódik tovább, csak mondom hátha van ilyen végleges, hogy kitörlök valamit, aztán abbahagyja.

Az XP-t nagyon szerettem, mert ott alig volt valami háttérben futó folyamat, itt meg 567 háttérfolyamat fut... Éljen a számítástechnika fejlődése...

Microsoft: "nem tudtok olyan hardvert gyártani, amit le ne tudnék terhelni bármikor, hahaha!"

Szóval köszi, de ne telepítsd virtuálist, ha nagyon bonyolult ez a PH, akkor lehet nem piszkálom, főleg, ha a frissítések újra aktiválhatják, mert akkor megint piszkálhatom.

2022. jún. 3. 22:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!