Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen megoldás van videóvágás...

Milyen megoldás van videóvágásnál a hosszú nyersanyagok problémájára?

Figyelt kérdés

(Igen, az elmúlt napokban én tettem fel ezzel kapcsolatos kérdéseket.)


Példával illusztrálnám a dolgot: ki akarok vágni egy 10 másodperces részletet egy filmből, hogy egy nagyobb videóba illesszem be aztán. Tegyük fel, hogy nem találom meg kisebb részletben, és a 2 órás kép- és hanganyagból kell kiindulnom.


Ekkora fájlt se letölteni, se zökkenőmentesen a szerkesztőbe importálni nem tudok.


Van-e bármi megoldás, amivel mondjuk a hosszú nyersanyagból csak egy pár másodperces részt vágok ki online, és ezt a rövid fájlt tölthetem le. Próbálkoztam pár online vágóprogrammal, de nem igazán működtek.



2022. jún. 20. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:

"Ekkora fájlt se letölteni, se zökkenőmentesen a szerkesztőbe importálni nem tudok."

Miért? Lehet csak rossz programot használsz, ami nem támogatja a formátumot vagy kódolást. Vágásnál nem kellene problémának lennie pusztán annak, hogy a feldolgozandó anyag hosszú (2 órás videó ebből a szempontból nem hosszú). A letöltés ugyanilyen, az legfeljebb a sebesség függvényében több idő.

2022. jún. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval egy erősebb géppel elvileg rendben kell mennie a dolognak.
2022. jún. 20. 15:36
 3/5 anonim ***** válasza:

azt úgy nem lehet.


pl. a Sony Vegas pro az AVI-t alapból nem is támogatja, ahhoz egy video codec-et le kell szedni feltelepíteni.


Ezen kívül a filmet, mindegy milyen hosszú a programnak be kellene importálnia, max lassabban tölti be.


Egyébként kb. minden programhoz találsz segítségként videókat a youtube-on

2022. jún. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

losslesscut: [link]

nem tudom problémás-e még, de régen csak a keyframe-eknél tudta elvágni a dolgot, bár így is sok perces szenvedéstől tud megmenteni

2022. jún. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam több mindent, egyik sem működött.


Viszont találtam egy elég egyszerű megoldást: képernyőfelvételt készítek a film megfelelő részletéből, elmentem, és utána ezt a fájlt importálom a vágóprogramba.

2022. jún. 20. 20:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!