Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Komolyan itt tart még a...

Komolyan itt tart még a Windows, hogy 2022-ben egy ékezetes mappanév gondot tud okozni?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, ne használjuk, nem illik. De ettől még szégyen, hogy mind a mai napig fennáll a '80-as, '90-es évek egyik fő problémája.

Szerettem volna írni egy .bat fájlt, ami egyik mappából induláskor egy adott felhasználó adott mappájába bemásolja a fájlokat (ha azok még nem léteznek ott).

Parancssorba beírva a parancsot szépen működik is. Előkaptam a Jegyzettömböt, megírtam, elmentettem. Nem működik karakterkódolási hiba miatt. És akármelyik általa kezelt karakterkódolással próbálkoztam, mindegyiknél hibába futottam.

Végül magából a parancssorból, a copy con paranccsal sikerült létrehoznom a működőképes .bat fájlt, de ettől még botrányos, hogy egy ilyen egyszerű dolgot nem tudtak mind a mai napig orvosolni.



#butus microsoft
2022. jún. 22. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Nem okoz gondot. Legfeljebb ha kínai ékezetes betűket értesz ezalatt. :)
2022. jún. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

Nem okoz gondot.

P.E.B.K.A.C.

2022. jún. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A probléma ott lehet, hogy jegyzettömbben, UTF8 vagy CP1250 kódlappal írtad az ékezeteket, a parancssorban pedig a 852. kódlap az aktív.

Hívd be a parancssort és írd be: chcp

2022. jún. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Próbálhatod, hogy a .bat fájl elején átállítod a kódlapot (de akkor az ékezeteket is aszerint írd be és ne UTF8 szerint): "chcp 1250".

Amíg nyitva van az a parancssor, elvileg 1250 lett az aktív kódlap.

2022. jún. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Koplárovics Béci ***** válasza:

Yet another user failure.

A kulcs: chcp 65001.

2022. jún. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez a jegyzettömb egy ósdi, kb. 30 éves vacak, csak azzal van probléma.
2022. jún. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Ez a jegyzettömb egy ósdi, kb. 30 éves vacak, csak azzal van probléma."


Ha a 30 éves DOS-hoz a 30 éves Jegyzettömböt használnád, akkor nem lenne probléma. Notepad++ is más kódolással ment. Utánuk kell menni a command promptban/batch fájlban is.

2022. jún. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!