Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kedves linux felhasználók! Ti...

Kedves linux felhasználók! Ti terminálból vagy szoftverkezelőből szoktatok letöltetni egy programot? És miért?

Figyelt kérdés

2022. jún. 26. 13:27
A kérdező szavazást indított:
Terminálból (megírom miért)
Szoftverkezelőből (megírom miért)
22 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Terminál. Mert az csak egy ctr + t, és néhány másodperc alatt letöltöm, ami kell, ezalatt frissítem is a rendszert.
2022. jún. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Terminál, így SSH-n keresztül 8 kliensre ctrl+c ctrl+v és mindre települ ugyanaz.
2022. jún. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Terminálból. Igazából a szoftverkezelőt egyszer ha megnyitottam. Nem tűnt hatékonynak keresgélni amikor terminálból egy parancs és kész.
2022. jún. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%

Csakis terminal, mivel nincs másom :D

Bár ezt szerver alatt értendő.

Használtam grafikusan is linuxot (debian), szintén terminálból telepítettem, sokkal könnyebb és kényelmesebb.

Plusz, ha akarok írok egy listát miket rakjak fel, ha újra telepítem, vagy máshova megyek, másnak kell stb...


Windowsnál kézzel telepítek mindent, amikor újra húzom a rendszert...

2022. jún. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Egyikből sem. Én Synapticot használok. Minden csomag ott van, csomagszinten tudom bejelölni, hogy mit telepítsek, és mit nem, és nekem kényelmesebb is, mint parancssorból abból a szempontból, hogy itt könnyebben tudok "nézelődni", hogy milyen csomagok vannak. (Egyébként szeretem a parancssort, csak ebben a feladatban nekem a Synaptic praktikusabb.)

Nyilván, ha egy szerveren telepítek valamit, akkor parancssorból csinálom, hiszen 99%-ban azokra felesleges grafikus felület.

2022. jún. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Korábban 20%-ban apperrel telepítettem, de ma max keresek azzal, mert valamiért nem látja az internetkapcsolatot. A terminal meg megy. (Debian 10)
2022. jún. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
terminál, a szoftverkezelő lassú(nak érződik) és nem listázz mindenféle csomagot
2022. jún. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Is-is.

Ha olyan disztrón vagyok, amin van grafikus csomagkezelő (pl. Debianon, Ubuntun a Synaptic), akkor összetetebb listázásokra azt használom, egyszerűbb telepítésekre viszont a terminált.

Ha olyan disztrón, amin nincs, vagy csak ez a szoftverbolt jellegű va (mint pl. a Gnome saját "Szoftver" programja), azon a terminált.

Szerveren pedig, mivel GUI sincs, így terminálost.

2022. jún. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Thunderfairy ***** válasza:
Én még kezdő vagyok a linux-ba, kb 8. napja van linux-om. Most akarom majd megtanulni a terminált. Tehát jellenleg szoftverközpont inkább. Esetleg még netről letöltve ha azt szoftverközpontosan tudom telepiteni.
2022. jún. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Tom Benko ***** válasza:

Terminál. A pacmannak van ugyan gui frontendje, de az utoljára kb. olyan intuitív volt, mint egy faék.

Például ha a függőségként telepített, de elárvult csomagokat akarom törölni, az terminálban:

# pacman -Rncs `pacman -Qdtq`

míg GUI esetén... hopp, ott nincs is olyan, hogy ilyen listát csináljon.

2022. jún. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!