Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Most mit csináltam? Ease...

Most mit csináltam? Ease us-ban partíciót menedzseltem; Rákattintottam a nagyobbra jobbklikk-kel, rámentem a legfölsőre; lehúztam róla 3 GB-t, lett egy szürke kis téglalap, azt áthúztam a másik mellé, és ráhúztam a kisebb lemezterületű lemezt.

Figyelt kérdés

Majd ezt követően pipára mentem, kiírt két üzit, hogy még nyitva van pár másik program;


azokat bezártam, majd rámentem ott valami require to reboot-os üzenet volt; azt is leokéztam, újraindította; kiírta, hogy "operation has been aborted", (!!!!!!??????) amit nem értettem; szépen betöltötte az egész rendszert, de még mindig ugyanannyi hely van mindenhol egész lemezterületes is, meg szabad/felhasznált; mind a kettő lemezből/lemezen; mint előtte.


Akkor most mit csinált végülis a program, és mit abortált? Mert én úgylátom a lemezméretekből, hogy nem törölt ki semmi fájlt. Valaki tudja, hogy mitörtént? Az a require-s üzenet remélem nem arról szólt, hogy ki fog törölni valamit, de valamit mégis odaírt újratöltéskor , hogy aborted. Ami meg ugye nem hangzik túl jól. Vagy most akkor nem történt semmi; ha mind a két lemezen ugyanannyi hely van, mint előtte? Vagy esetleg javasolnátok rendszervisszaállítást? Vagy végülis végeredményben nem történt semmi? Elrontottam valamit , vagy abortált valamit ténylegesen, vagy csak kiírta? Ugyanannyi gigabájt a C-n is, meg a D-n is mint előtte, és ugyanannyi foglalt, és ugyanannyi üres, mint ezelőtt volt, mielőtt ezt megcsináltam. Akkor most elűnt valami, vagy nem? Úgy volt, hogy úgy akartam, hogy 224-et írt ki az Ease us, de ha belemegyek a Sajátgép/Számítógép-be; akkor ott 219-et ír egésznek, és ez mind a kettő gigabájt, és 26,5 szabad rajta, ez a D, és a C pedig 22,2 GB üres, a méret 78.4; na, és ami 224-et írt ki az Ease us belőle, ott belementem jobb klikk-kel az első opcióba; ott volt a sáv, elhúztam belőle 3 Gigát, lett egy szürke doboz, miután ezt leokéztam, utána áthúztam középre, mert a jobb szélén volt, a C-vel, amin kevesebb volt a gigabájt, azzal nem érintkezett; és akkor utána ráhúztam a C-t, utána pipáltam, utána két üzijét leokéztam, majd újraindította magát.


Kitöröltem-e valamit, vagy mi történt, ha a méretekben nem változott semmi?


Mert azt gondoltam,hogy 3 gigát átrakok a D-ről a C-re, és egyiken lesz 23,5 szabad, a másikra meg hogy oda kerül, így majd lesz 25,2; de nem így lett? Most valami kárt okoztam bármelyik fájlomban, vagy egyáltalán nem?


Mikor írhatja ki, hogy "operation aborted"? Ez mit jelent, mire vonatkozik?


Köszönöm a segítségeket, tippeket. (Amúgy,azt hiszem, rendszervisszaállítási pont nincsen; de lehet nem is lesz rá szükség; mert szerintem nem történt semmi. Vagy szerintetek de? Légyszi, írjátok meg, mit gondoltok erről; előre is köszönöm. )



2022. jún. 27. 15:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Egy régebbi verziót használtam , amit használtam már többször is, csak akkor előtte végignéztem magyar nyelvű videót erről a Youtube-on; most egy olyat néztem meg, amiben beszéd nélkül csinálták. És remélem, úgy, ahogy én, mármint, remélem, jól csinálta, és remélem, én is jól csináltam, és úgy, ahogy ő, ha ő jól csinálta.
2022. jún. 27. 15:27
 2/7 A kérdező kommentje:

Szóval a C meghajtó zöld hosszúját húztam rá a D meghajtó zöld hosszújáról leválasztott szürke, kicsi részre.


Így volt:

rövid zöld C | Hosszú zöld D

a hosszú zöld D-re jobbklikk, legfelső menüpont

Ott összetoltam kicsit balról jobbra a fönti zöld sávot, amíg 224 helyett 221-et nem írt ki; leokéztam. Sikeresen leválasztódott róla egy szürke kis rész, akkor tehát így nézett ki:

rövid zöld C | Hosszú zöld D | kicsiszürke

Akkor a kicsidszürkét behúztam a rövid zöld C és a hosszú zöld D közé

Majd megfogtam a rövid c zöld szélét, és ráhúztam , hogy fedje el a szürkét. Majd pipára mentem fölül.

De előtte még lehet, hogy túl balra húztam, tehát konkrétan át is húztam a C-nek a másik felére, és akkor csak utána húztam rá a C-t, de azt hiszem, talán nem sikerült egyből, és akkor mégegyszer rá kellett húzzam ugyanarra a szürkére.

2022. jún. 27. 15:52
 3/7 A kérdező kommentje:

Szóval, hogy áthúztam, akkor először ide került:


szürke | C rövid | Hosszú zöld D

2022. jún. 27. 15:53
 4/7 A kérdező kommentje:

Viszont az a helyzet, hogy most már lejátsza azokat a gépre rakott videóimat; amiket a partíciózás előtt nem. :)


Egyébként ez volt a cél; csak akkor nem értem, hogy mi történt, vagy mi nem történt. :):)


De azért még várom a válaszokat; aki tud; előre is köszi. :):) :)

2022. jún. 27. 16:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk távolbalátók. Lehet te látod hogy hogy néz ki de mi nem. Mutasd fotón a windows LEMEZkezelőt. Az Easeus-t inkább hanyagold. A win beépített lemezkezelője jobb, bolondbiztosabb.
2022. jún. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

require to reboot = Ez azt jelentette, hogy a művelet amit csinálsz, majd újra indítást igényel. És csak az újra indítás után jut érvényre, amit csinálsz.


operation has been aborted = a művelet megszakításra került, vagy egy hiba folytán, vagy te nyomtál félre valamit, de a kívánt művelet végül nem lett végrehajtva. Így aztán nincs min csodálkozni, hogy minden ugyan úgy maradt mint előtte. Igazából csináltál fél óráig semmit.


A véleményem pedig leginkább az, ha már ennyire sem megy az angol, legalább használj valamiféle fordítót. Leggagyibbnak ott a Google.


A másik, hogyha nem tudod mit csinálsz ne akarj okos lenni, vidd inkább szakemberhez.


Persze tudom, ebben az országban mindenki informatikus+webmester+webdizájner+programozó+focista+politikus+kőműves+burkoló+festőként bújik ki anyuból. Mindent is tud magas szinten, mire rájön, hogy mégsem, addigra régen elkúrta, de bevallani akkor sem fogja.

2022. jún. 28. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket. :) ♥
2022. jún. 28. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!