Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu 20.04 xorg dummy...

Ubuntu 20.04 xorg dummy beállítása?

Figyelt kérdés

Teamviewerrel szeretném elérni a gépet.

Monitor az hol van rákötve, hol nincs...


Most kiváló állapotban vagyok, mert monitorra nem tölt be semmit, csak induláskor egy ubuntu töltőkijelzőt, de dummy monitort se tölt be, nem indul el a teamviewer se.


Szóval oké, települt az xorg dummy, csináltam egy conf fájlba neki valami adatokat a leírások alapján. Mégse megy, és még a rendes monitort is tönkre tette.


Hogyan kell megcsinálni, hogy a rendes monitor és a xorg dummy is menjen egyszerre?

Ubuntu 20.04


2022. jún. 28. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mihez kell az Xorg dummy? Headless szerverhez? De ha van monitor, akkor miért nem azt használod? Én nem értem, mit szeretnél elérni...

Amikor bootol a gép, nyomkodd a bal shiftet, így elő kell jönnie a Grub menünek, ahol - ha szerencséd van - lesz maintenance mód. Itt, ha van neted, akkor purgáld az egész Xorg-ot és telepítsd újra, utána remélhetőleg lesz működő Xorg.

Egyébként Xorg dummy helyett Xvfb-t javaslom.

2022. jún. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szeretném elérni távolról is a GUI-t, akkor is, ha épp nincs monitorra dugva a gép.


Most addig vacakoltam hogy adott képet a monitorra, mikor telepítve volt az xorg dummy.

Egyszerűen nem jelentkezik be a felületre. Valószínűleg ez lesz a gond. Terminál vagy ssh-n tudok csatlakozni, az asztal viszont nem enged be, mintha nem is létezne. Amúgy nem is kéne jelszót kérnie, automatikus bejelentkezésen van a gép GUI felületen. Monitorra kötve (és xorg dummy nélkül) rögtön tudok csatlakozni teamviewerrel. Monitor nélkül viszont semmi, sehogyan sem...


Az xvfb-t nem értem. Az is tudna úgy működni teamviewerrel, mintha egy monitor képét kapnám meg?

Hogyan kell beállítani? Nem találok róla releváns infót.

2022. jún. 28. 22:33
 3/4 kovpet ***** válasza:
Ha van ssh, akkor ssh -X és sima x11 forwardinggal meg tudod oldani, nem kell a tw-s varázslás.
2022. jún. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Az xvfb-t nem értem. Az is tudna úgy működni teamviewerrel, mintha egy monitor képét kapnám meg?"


Igen, az Xvfb egy pont erre való, hogy headless szerveren emulálj vele monitort.


"Hogyan kell beállítani? Nem találok róla releváns infót."


Nem kell különösebben állítani rajta semmit, feltelepíted, és az xvfb-run paranccsal futtatsz valamit, mondjuk egy ablakkezelőt (én Icewm-et szoktam), aminek meg van adva, hogy indítson el egy VNC-t (a te esetedben Teamviewert). De megpróbálhatod rögtön a Teamviewert futtatni.

2022. jún. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!