Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy általános irodai adminiszt...

Egy általános irodai adminisztrátornak (és hasonló munkaköröknek) milyen szinten kell ismernie az Excelt?

Figyelt kérdés
Vagyis gondolom elég alapszinten, de úgy nagyjából miket fed le az alapszint? Szum, átlag, min, max, darabszám + keresőfüggvények + feltételes összeadások + táblázatok formázása és diagramok készítése? Esetleg még valami?

2022. júl. 7. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Hivatalosan, vagy a valóságban? :D

Bocsánat...

Iskolákban dolgozok immár 15 éve. Eleinte tanár voltam, később rendszergazda. 4 iskolában dolgoztam ezen idő alatt, és egyedül a kis falusi iskola volt az, ahol tudták felhasználói szinten kezelni az Excelt. Dolgoztam "elit gimiben", ott az átlagot a titkárnő mindig velem számoltatta ki, mert szerinte az túl nehéz. Nem akarok pletykálni, de sok helyen ez a szint.

Egyébként hivatalosan nagyjából a középfokú érettségi szintje az, amit illik tudni. Kicsit inkább eltolva a pénzügyi és statisztikai irányba. (Tehát pl. szövegkezelő függvényekkel elég ritkán fogsz találkozni.)

2022. júl. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából mindkettő érdekel, mármint a hivatalos verzió és a valóság is, mert még nem volt olyan munkám, ahova kértek volna Excelt:D Viszont most irodai munkákra jelentkeznék elsősorban, ahova meg kell. Köszi a választ!
2022. júl. 7. 23:13
 3/4 anonim ***** válasza:

a legtöbb állásnál azt írják ugye, hogy az office, de leginkább excel word felhasználói szintű használata....


Hát az kb. annyi is....


Már jó régen, 15 éve kb. akkor tettem le egy ECDL vizsgát háát ott azért volt elvárás, függvények tömkelege, diagramok stb...


tényleg kb. annyit várnak el mindenhol amit #1-es is írt.


Szóval, egy SUM meg átlag függvény az általános, egy HA függvény már magas szintnek számít.

2022. júl. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor megnyugodtam, hogy már most túlképzett vagyok 😂 Csak pár napja tanulgatom youtube videókból.
2022. júl. 8. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!