Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Sony Vegas-ban videót vágnék,...

Sony Vegas-ban videót vágnék, de a Preview lag lehetetlenné teszi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sony Vegas Pro-t használok már lassan 10 éve, de a 10 év alatt volt vele rengeteg bajom. Instabil volt, egy-egy komolyabban munka közben (igen, még youtube-ra is voltak ilyenjeim) volt hogy szerkesztésnél 250x lefagyott mire végeztem, de a jelenlegi problémám már elég régóta fennáll, és annyira zavaró hogy azt fontolgatom hogy átmegyek és kitanulok valami másik programot, hiába tanultam ebbe meg már szinte majdnem mindent.

Szóval laggol a preview, de valami iszonyat módon. Játék videókat csinálok, de Mirillis Action-nal veszek fel, amit egy steam-es akció keretein belül megvettem. A felvett videó avi formátum, 3978220kb/s bitsűrűséggel, és kb. 1 óra hosszú felvételekkel dolgozom, ezek kb. 50-60GB-osak. Beteszem őket egyszerre a Vegas-ba (16-ot használok), majd kirenderelem a mikrofonom hangsávját külön, hogy annak a hangján Audacity-ben tudjak javítani egy kicsit. Kész vagyok, visszateszem vegasba, összeillesztem hogy ne késsen ne csússzon, majd kezdeném nézni az alap videót, amin még a szerkesztés csak ennyi volt, tehát kb. semmi. A preview 1-2FPS nagyon max 7-8FPS-sel megy, kb. jobban laggol mint ha render közben nézném. Nézem erre fix-eket, és ki is próbáltam a következőket: Bekapcsoltam a "TRUE STREAM RENDERING"-et, a Dynamic Ram Preview-et levettem 0-ra, kikapcsoltam az "Optimize GPU display performance"-et és a "Recompress edited frames"-t, átállítottam a "GPU Acceleration of video processing"-et OFF-ra, és a Preview quality-t levettem "Draft: Quarter-re", de ezekkel együtt is nagyon max 9FPS-t értem el, ami még mindig nézhetetlen vágás közben. Az utolsó megoldás amit találtam, hogy telepítsem újra a VEGAS-t, de egy frissen telepítettnél is ugyanez a probléma. Ja, és igaz, hogy a gépem kb. pont 10 éves, de nincs akkora terhelés rajta ilyenkor, hogy azért laggoljon ennyire istentelenül. (i7 3770, 16GB RAM, RX560 4GB)

Tehát mihez kezdhetnék vele? Más beállításokkal kellene felvegyek? Vagy gépcsere, esetleg kezdjek bele egy másik program kitanulásába?



#Sony Vegas Pro #MAGIX #Preview Lag
2022. júl. 10. 11:33
 1/1 anonim ***** válasza:

mirilis action helyett használd nvidia shadowplayt vagy windows 10 beépitettjét ezek nagyon jók.



Vegasod eredeti?


Én ajánlom hogy frissits frissebb verzióra pl vegas pro 19 ott már jóval gyorsabb a videó kirenderelése is a 16hoz képest fénysebesség és rengeteg mindenen javitottak a video playback is már nem 9 fps hanem normális. vannak új funkciók stb

2022. júl. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!