Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tényleg vegas pro a legjobb...

Tényleg vegas pro a legjobb videószerkesztő?

Figyelt kérdés
adobe premiere prot ismerem de sokan inkább vegast dicsérik mert könyebb kezelni is.
2022. júl. 10. 18:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. Amatőr gyakorlatban sokan használják. De vannak 1000x jobbak. Eléggé "butácska". A primerie pro már többet tud (ezért is bonyolultabb kezelni). És minnél profibb egy szoftver annál komplikáltabb a kezelése. A vegas egy belépő szintű egyszerűbb szoftver. Utána talán a premiere pro, kb. vele egy szinten az Edius. Aztán magasabb szinteken Avid, finalcut stb.
2022. júl. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 SIDLER22 ***** válasza:
77%

Nem. Nincs ilyen, hogy legjobb. Olyan van ami a legjobban megfelel a te szükségleteidnek. A Premiere Pro és Sony Vegas programok professzionális programok. Átlag emberek 99%-a csak azért használja mert Professzionális szoftverek és akkor biztosan nagyon jó, illetve azért mert nem ismer mást és lusta alternatívákat keresni.

Én ha szerkesztek valamilyen videót Kdenlive-ot használok. Ingyenes, nyílt forráskódú és gyors. Annyi funkcióval van ellátva, hogy már-már professzionális programnak is mondható, de funkcionalitásban nyilván egy Premiere Pro vagy Sony Vegas leveri. Más kérdés, hogy sebességben és stabilitásban is leveri-e.

Ezen kívül Linuxos vagyok szóval ide ez volt a lehető legjobb választás.

2022. júl. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

vegas pro nekem nagyon szimpatikus.


vegas pro mellé ajánlott feltelepiteni a davinci resolve ingyenes verzioját vagy önmagában a vegas pro 19 tud mindent? esetleg mellé egy blendert vagy valamit?

2022. júl. 10. 19:30
 4/15 SIDLER22 ***** válasza:
100%
Atyavilág mit akarsz te csinálni? Következő Marvel filmen dolgozol? Mihez kell neked még 3D is? Nem tudom elképzelni mi az amihez nem elég egy világ színvonalú profi szoftver.
2022. júl. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#4 hát vegas pro sem tud mindent ezek szerint ahogy irjátok. amugy a blender ingyenes
2022. júl. 10. 19:46
 6/15 SIDLER22 ***** válasza:
75%

Igen tudom, hogy a Blender ingyenes.

Azt is tudom, hogy nincs olyan program ami mindent tud. De miért kell neked, hogy mindent tudjon egy program? Tedd fel az összes létező videószerkesztő programot és akkor azok majd mindent tudni fognak ha ez kell neked.

2022. júl. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
akkor vegas pro vagy premiere pro jobb a videojáték videok megvágásához?
2022. júl. 10. 20:01
 8/15 SIDLER22 ***** válasza:
71%

A videó vágás gyakorlatilag a legalapabb művelet amit egy videószerkesztő tud. Ezen a szinten írd be google-be, hogy ingyenes videó szerkesztő és bármi ami eléd kerül jó lesz erre. Személyes tanácsom az OpenShot program: [link]


Kezdem úgy érezni, hogy igazából csak trollkodsz. De ha nem akkor pls ne akarj többet mint ami neked kell. Nincs értelme. Ez olyan mint amikor valaki 48MP-es kamerával lövi a képeket (amik egyébként nem 48MP-esek csak Bayer algoritmussal és egyéb digitális ügyeskedésekkel fel van utólagosan javítva nagy felbontásra) csak azért, hogy felrakja instára ahol lesz belőle 2MP.

2022. júl. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ezen nehezen lehetett bármi trollkodás mert komolyan kérdezem.


Videóvagasba beletartozik effektek tomkelege, normalis render beállitasok, motion track , color correct, stb stb

2022. júl. 11. 05:57
 10/15 SIDLER22 ***** válasza:
67%

Ez a Kdenlive-ban mind megvan. Azt viszont tudom, hogy a Motion Track hiányzik a Premiere Pro-ból. Hogy Motion Track-elni tudj Premiere Pro-ban ahhoz már kell az After Effects is.

Kdenlive esetében meg nem tudom mi lehetne jobb render beállítás mint a nyers ffmpeg kódoló.

Tessék itt vannak a Kdenlive videó és hang effektjei: [link]


Itt pedig az áttűnési effektek: [link]


Remélem ez elég lesz neked egyszerű gameplay-ekhez.


Mint mondtam egyébként az OpenShot-ot ajánlom kezdőknek. Abban is vannak effektek. Nyilván nem annyi mint mondjuk Kdenlive-ban, de akad abban is. Ha annyira nagyon kellenek neked azok az effektek akkor a Kdenlive-ot tanuld meg.


De ha továbbra is kitartasz a hülyeséged mellett akkor már inkább Sony Vegas a Premiere helyett mert a Premiere-ben nincs motion tracking szóval nem tud "mindent".

2022. júl. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!