Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Gyorsabb lesz a gép, ha...

Gyorsabb lesz a gép, ha visszaállítom a gyári alaphelyzetbe?

Figyelt kérdés
Már 3,5 éve van egy laptopom, ami már elég lassú. Segít rajta, ha visszaállítom alaphelyzetbe?

2022. júl. 14. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg igen. Ugyanis a gyári visszaállítás töröl minden programot, és minden szemétfájlt a C: meghajtóról.

De a legtisztább az egy teljes újratelepítés lenne.

2022. júl. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha szabályozod a rendszerrel együtt felesleges induló programok, már az segíthet. Azért is lehet lassú, mert olyan programok foglalják el a RAM-ot, amit nem használsz, a többitől elvéve a használható memóriát.

Az alaphelyzetbe állítás vagy újratelepítés után is azért gyors a gép, mert még nincsenek rajta azok a programok, amik feleslegesen futnak. Ha felrakod őket és ugyanúgy elindulnak, megint be fog lassulni.

A temp mappák, felesleges fájlok ürítésére van beépített lemezkarbantartó a Windows-ban.

2022. júl. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező.

Nem nagyon írtál a laptopodról adatokat, de tudok neked egy olyan megoldást ajánlani, amivel tuti hogy 100x gyorsabb lesz a laptopod.


Mivel nem tudni hogy van-e benne SSD vagy nincs, ezért azt javaslom, szerezz bele egy SSD-t.

Attól függően, hogy mennyi helyet használsz lehet bele tenni 250-500 gigás, de 1 TB-os SSD-t is.

Én Samsungot ajánlok, 250 gigás elég olcsó ( [link] )


Nekem is volt régen egy laptopom, sima 1 terás HDD volt benne. Olyan lassú volt hogy emberfeletti erő kellett ahhoz hogy ne üssem át a képernyőt :D új laptopot is akartam venni, már meg is volt rá a pénz. Aztán jött infós haver mondta hogy amúgy egy 16 ezres kis kütyüt rakok bele, esetleg a 4 GB ramomat megnézem lehet-e bővíteni és kicserélni egy 8 GB-osra, vagy venni mellé egy 4 gigásat hogy 8 giga legyen, és 8 GB ram + SSD olyan gyors lesz mint a villám.

És így is lett. :D Azóta is mondogatom mindenkinek mekkora csodát tud ez a dolog tenni.

2022. júl. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha össze vissza ész nélkül telepítgettél és le okztál mindent ami eléd került: akkor igen; ámbár a vírusoktól ekkor se biztos hogy megszabadít. 😶
2022. júl. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Shaddark ***** válasza:

Az én gépeimen 10+ éves a Windows és szuper gyors :)

Persze ha összeszedtél valamit akkor segíthet, - de az előttem szóló igazat írt, én is ezt szoktam javasolni aki hozzám hozza a laptopját mert régi és lassú már neki. HDD csere SSD-re.

És ha jut még rá és van bővítő hely akkor memória bővítés is sokat számíthat még pluszban.

2022. júl. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem tartottad karban amiatt lassabb lehet. Egy újrahúzást elsőre csinálj, aztán meglátod...

(telepítés után le fog tölteni frissítést még, akkor lassú lesz a géped)

[link]

2022. júl. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!