Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van az, hogy régi...

Miért van az, hogy régi hardveren egy online stream VLC-ben megnyitva 1080p60 minőségben is gond nélkül megy, böngészőben viszont max. 576p ami nem akad?

Figyelt kérdés

Adott egy 10 éves netbook. Kísérletezgetek vele, illetve tartalék eszköz. Tisztában vagyok a korlátaival, és azt is tudom, hogy valószínűleg nincs rá megoldás, csak érdekelne, mi okoz ekkora különbséget a helyi lejátszóban megnyitott, illetve neten, böngészőn keresztül nézett videók lejátszásában. Alapesetben egy Atom N570 + GMA 3150 kombó mondjuk papíron nem is tud HD-t, ehhez képest VLC-ben mókolás nélkül viszi az 1080p-t Win10 alatt, amin meglepődtem, még élő adást is. Ugyanez böngészőben viszont nézhetetlen, kb. 576p, ha nagyon jó kedve van 720p ami még nézhető rajta.


(Van rendes mai Ryzen-es latopom, nem kell oltogatni:))



2022. júl. 23. 13:08
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

VLC tudja használni rendesen a videókártyát és processzort, és jól van megírva.

Ugyanez a bőngészőkről nem igen mondható el.

2022. júl. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!