Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet egy hangfelvételb...

Hogyan lehet egy hangfelvételből egy adott hangot kiszűrni?

Figyelt kérdés

Este a kertben csináltam egy hangfelvételt. Jókat énekeltünk beszélgetünk rajta.

Csak az a gond, hogy a másik kertből a részeg szomszéd hőbőrgése hallatszik. Hogyan lehet ezt a hőbőrgést, tehát a szomszéd hangját úgymond kivenni a felvételből.

Amatőr vagyok ebben, ennek megfelelő választ szeretnék. :-)



2022. júl. 29. 03:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nehéz lehet, ha a hőbörgés mindig az énekkel együtt hallatszik.

Ha van egy rész, ahol csak a hőbörgés hallható és más nem, akkor azt "meg lehet mutatni" megfelelő programnak, hogy "zaj" és lehet tompítani, de túlzásba se szabad vinni mert akkor a felvétel láthatja kárát.

Audio-szerkesztőnek hívják az ilyet, például Audacity, vagy ami fizetős és többet tud: Sound Forge, de lehet vannak még jobbak is.

2022. júl. 29. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

#1-nek annyiban igaza van, hogyha van egy olyan rész, ahol csak a zaj van és semmi más, onnan lehet mintát venni, de lehet, hogy ezen a felvételen ilyen nem magyon van. Régen csináltam ilyet, mert volt egy csomó audio kazettám, amiket bedigitalizáltam és a szalagzajt eltávolítottam belőle. De ott volt a számok között annyi idő, ahol csak a zaj volt és abból tudtam mintát venni. Majd e minta alapján kiszűrtem a zajt. Működött, de nagyon sokat kellett a beállításokkal játszani, hogy elfogadható legyen a végeredmény.

Lehet mindenféle csodaszoftvereket ajánlgatni, de ez nem fog menni. Gondolom, mp3-ban lett felvéve. Ott csak egy hangsáv van. Abból nem lehet eltávolítani semmit.

Ha van egy pohár fröccsöd, szét tudod szedni szódára és borra?

2022. júl. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem is az audiokazetta-digitalizálásos mintavétel jutott eszembe és ugyanakkor az is, hogy "valószínűleg sajnos nem wav a felvétel", de mivel annyira nem értek hozzá mint #2, ezért csak azt tudtam írni mint az 1. válaszomban.
2022. júl. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Wav felvétel, és van olyan , kb fél perc amikor csak a részeg csapat hallatszik, mert mi is füleltük Őket. 😀
2022. júl. 29. 09:49
 5/14 anonim ***** válasza:
Értem, akkor viszont nagy valószínűséggel meg lehet csinálni, viszont fontos hogy az redeti felvételt mentsd el jó helyre és a próbálkozások attól függetlenül történjenek, az eredeti felvétel maradjon meg hogy mindig vissza lehessen nyúlni hozzá.
2022. júl. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom ezek mennyit segítenek - első link Linux-os, de lehet hogy olyannal valósítja meg ami Windows alá is elérhető), (a második link angol):

[link]

[link]

2022. júl. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben lehet tenni egy próbát, bár az eredmény így sem garantált. Én annak idején a CooEdit Pro 2000-t használtam a kazetták zajtalanítására, de hogy mit hogyan kell csinálni, ne kérdezd, mert tizen+ éve volt és már gőzöm sincs, hogy hogyan csináltam.
2022. júl. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem "CoolEdit" volt a program neve?
2022. júl. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kösz. Lefelejtettem az "l" betűt.
2022. júl. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket mindenkinek. Délutan megcsinalom, majd írok az eredményről 👍👍👍
2022. júl. 29. 10:42
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!