Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Felraktam most az xp-t is es...

Felraktam most az xp-t is es fent van a win7 is de nem kerdez ra hogy melyiket inditsa el hanem egybol elinditja az xp-t, hogy tudnam megcsinalni hogy ne csak az xp-t tudjam hasznalni?

Figyelt kérdés
Kulon particiora telepitettem mind2ot... nem formataltam 1iket se... szoval nemertem.help!
2010. szept. 22. 18:21
 1/8 anonim válasza:
amikor elinditod a géped nyomogasd az F4 et mint amikor a bios akarnád elinditani
2010. szept. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
semmi.. nem reagal ra...
2010. szept. 22. 18:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is így csináltam, de én külön winchesterre tettem, ezért nem is vesznek össze. Bootolásnál csupán át kell állítanom melyik winyó legyen az elsődleges és azt tölti be amelyiket akarom.

A dologhoz tartozik az is, hogy muszáj volt a második oprendszer telepítésénél az első oprendszer winchesteréről lehúznom a csatlakozót, hogy ne is lássa a gép, mert hajlandó abba a hibába esni, hogy mindkét meghajtóra írogat és ezért saját magát veri át.

2010. szept. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gondolom az XP-t telepítetted másodjára, az meg nem látja a 7-est, szóval nem csinált boot menüt. A 7-est kellett volna először.
2010. szept. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 P.O.C. ***** válasza:

Az előző válaszolóknak igaza van, mindig a korábbi verziójú Windows -al kezdjük a telepítést. Utána a későbbi verzió automatikusan létrehozza az indítómenüt.


Ha más sorrendben csináltad, ezzel a módszerrel még helyre tudod hozni: [link]

2010. szept. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"A 7-est kellett volna először."


Elnézést. XP-t először, majd a 7-est, az megcsinálja a boot menüt. De a kolléga javaslata sem rossz, miszerint külön-külön, a másik winyót kihúzva telepítesz, és a BIOS-ból váltasz.

2010. szept. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Való igaz, rossz a telepítési sorrend, ILYENKOR MINDIG AZ IDŐSEBB RENDSZERT KELL ELSŐNEK TELEPÍTENI, MAJD AZ ÚJABB(AKAT). Úgy tudod még helyrehozni, hogy az XP-re feltelepíted az EasyBCD programot (kell hozzá NET framework), ami első indításkor rögtön felajánlja a Vista/Win7 MBR-jének helyreállítását. Ha ez megvan, akkor kérdés nélkül a Win7 fog elindulni, ahova ismét fel kell telepíteni a programot, majd hozzáadni az XP bejegyzését manuálisan a bootmenübe.
2010. szept. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat sikerült megoldanom úgy hogy előbb xp aztán win7 :D
2010. szept. 25. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!