Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » ? Egyedi billentyűzet készítés...

? Egyedi billentyűzet készítése (Áramkör + Kivitelezés: 3D nyomtatás)

Figyelt kérdés

Áramkör: Egy egyedi billentyűzet készítésekor / készíttetésekor kell az áramkörbe parancsokat adni? Vagy csupán összeköttetésbe kell hozni minden egyes billentyűt a szalagkábellel vagy zsinóros kábellel (laptop-hoz vagy USB-n keresztül, ez már részlet kérdése)? Nyilván a billentyűzet programját külön kell megírni (vagy legalábbis így gondolom). (Nem értek az áramkörökhöz, nyilván azt a részét nem én csinálnám.)


Kivitelezés, 3D nyomtatás: Egyrészről fogalmam sincs, hogy mire képes vagy mire nem képes egy 3D nyomtató, csak azt tudom, hogy képes műanyagokat nyomtatni, de hogy milyen minőségben stb., azt nem tudom. Így tehát nem tudom eldönteni, hogy olyan emberrel is le tudom-e gyártatni az előre jól megtervezett elemeket, akinek van 3D nyomtatója vagy billentyűzetet gyártó céghez kellene forduljak? (Ilyenről még hallani se hallottam, hogy létezik, de valahol előállítják és megtervezik őket, tehát léteznie kell ilyennek, és azt se tudom, hogy melyik országban lenne a legközelebbi lehetőségem.)

Akinek van tapasztalata egyedi billentyűzet készíttetésében: Milyen összeggel kell számolni?

Továbbá: Vannak elérhető sablonok? Mert ugye 0-áról megtervezni a billentyűket ahogyan csatlakoznak, az nagyon nem könnyű (tesztelgetni kellene, a milliméter töredékrész pontosságú mérésekre lenne szükség). És itt leginkább a műa. csukló részre és a fém pöckökre gondolok, amik megfogják a billentyűket és amik szabályozzák, hogy mekkora mozgástere van a billentyűknek.


Tudatában vagyok annak, hogy kérdésem második fele túlságosan egyedi és valószínűleg nem fog érkezni releváns válasz rá.


Előre is nagyon szépen köszönöm a hasznos választ!



#billentyűzet #áramkör #áramkör tervezés #egyedi billentyűzet #billentyűzet tervezés
2022. júl. 31. 08:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha neked a világon kapható több millió féle billentyűzetből egy se felel meg, akkor inkább vegyél egyet készen, ami majdnem megfelel és azt alakítsd át.

Ez a "nulláról tervezek billentyűt mindenféle szaktudás nélkül" nem hiszem, hogy menni fog.

2022. júl. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
tehát úgy akarsz egyedi billentyűzetet keszíteni hogy nem értesz az elektronikához, modellezeshez, 3d nyomtatáshoz?
2022. júl. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy pontosan a kihívás jellege miatt érdekli Kérdezőt ez.

Biztos vannak fent a neten műszaki rajzok, nyáktervezéssel kapcsolatos információk.

2022. júl. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem nyomtatják az egyedi billentyűket, hanem öntőformában a műanyagot préselik. Vannak közösségi finanszírozású egyedi tervezésű billentyűsapka projektek, ahol valódi billentyűket fogsz kapni a szabványos feliratokkal. Viszont ahhoz a gyártóknak egy ilyen öntősablon/szerszám elkészítését is meg kell oldaniuk, és a teljes készlet legyártása egy adott öntősablonnal a 80-100 ezer dollárt is eléri. Hogy visszahozza az árát vagy egyáltalán elinduljon, a projekteknek több száz előrendelő befizetőre van szüksége, hogy visszaosztva a darabszámot végül a 150-200 dolláros készletet el lehessen adni. És ez a 60-80 ezer forint csak maga a préselt billentyű, még nincs alatta switch, és maga a ház és többi tartozéka, ami kell. - vagy ezt mind meg akarod szintén tervezni és legyártatni? Ez egy sok százezer forintos projekt lenne úgy, hogy az egészhez semmit nem értesz.


Lehetne mondani, hogy akkor 3D-ben nyomtatsz majd capeket, csak annak is oka lehet hogy miért nem terjedt el. Például teljesen alkalmatlan arra a fizikai igénybevételre abban a vastagságban az az anyag, amiből nyomtatják a 3D cuccokat, és darabokra törik használat közben.

2022. júl. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szirty ***** válasza:

"Lehet hogy pontosan a kihívás jellege miatt érdekli Kérdezőt ez."


Lehet.

Ha azonban így van, akkor én azt javaslom először nyomtasson 3D nyomtatóval kockát és villogtasson benne egy LED-t...

2022. júl. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!