Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows: helyi hálózaton...

Windows: helyi hálózaton fájl-szinkronizálás hogyan? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van olyan program, amely tud helyi hálózaton keresztüli szinkronizációt?

Szeretném, ha az adott program valósítaná meg a két Windows-sos gép közti kommunikációt és ne kelljen Samba-val és hasonlókkal szórakozni.

Lenne pár mappa, amelyek változásait szinkronizálja le egyik gépről a másikra. Meg lehetne adni a mappákat, hogy melyeket figyelje.

Megadom a mappákat:


C:\Felhasználók\Valaki\kiskutya

C:\Felhasználók\Valaki\kismacska

D:\képek_mentése


A program pedig változás esetén a figyelt mappákat automatikusan leszinkronizálja a másik gépre.


Milyen program tudna ilyet?



2022. aug. 2. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
rsync
2022. aug. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hálózaton keresztül nem tudom hogyan használjam.
2022. aug. 2. 20:04
 3/9 A kérdező kommentje:
Illetve az ékezetes könyvtárnevek biztos kifektetnék az ilyen parancssorban megadott \\gépnév\ stb formátum miatt.
2022. aug. 2. 20:08
 4/9 anonim ***** válasza:

Az rsync alapvetően SSH-hoz lett kitalálva, azt pedig minden újabb Windows tudja.

De ha az rsync nem szimpatikus, akkor ott a robocopy: [link]


De nem értem, miért akarod kikerülni az SMB-t (ami Windows esetében valójában CIFS). A Windows natív fájlmegosztásánál egyszerűbbet aligha találsz. Esetleg még az NFS jöhet szóba, a Windows ezt is támogatja, de csak nagyon korlátos módon. Illetve még ott az FTP is.


A mappaneveket pedig tedd " jelek közé.

2022. aug. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Meglepett, hogy Windows tud ssh-t is, erről most hallok először.


"De nem értem, miért akarod kikerülni az SMB-t (ami Windows esetében valójában CIFS). A Windows natív fájlmegosztásánál egyszerűbbet aligha találsz."

Védelem, ha csak adott program és csak limitált ideig fér hozzá valamihez (zsarolóvírusoknak esélye így kevesebb).


"A mappaneveket pedig tedd " jelek közé."


Rengeteget szenvedtem a parancssoros "ékezet nem jó" problémával, ha ékezet van egy fájlban, már nem hajlandó konzolon normálisan működni, tudom valamiféle kódtábla-váltással kapcsolatos anomália miatt.

2022. aug. 3. 04:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, a kódtábla is bezavarhat, ha jól emlékszem, a chcp-vel 845-re szoktam állítani a kódtáblát a batvh fájl elején, így jól szokott működni.


Nézd meg a Freefilesync nevű programot is, hátha azzal könnyebben boldogulsz, vagy esetleg az rclone-t.

Meg ugye a Windowsban is van beépített backup, nem tudom, azt nézted-e.

2022. aug. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Windows backup image-et akar gyártani, nekem meg a sima könyvtáros fájlmentés tűnik biztonságosnak.
2022. aug. 4. 17:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Biztonság szempontjából nincs különbség.
2022. aug. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha valami baja lesz adott gépben a winyóknak stb, akkor az image (bele mentett tartalom) nem tudom miképp fog funkcionálni, ha nem tudom visszaállítani, a fájlmentést ezért tartom biztonságosnak.
2022. aug. 5. 04:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!