Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windowsrol váltóknak melyik...

Windowsrol váltóknak melyik linuxal érdemes kezdeni Ubuntu vagy Debian?

Figyelt kérdés
2022. aug. 5. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Inkább Linux Mint.
2022. aug. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Linux Mint Cinnamon.
2022. aug. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
+1 Mint
2022. aug. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
A kérdésre válaszolva, Ubuntu inkább, mint Debian. Én legalábbis ezt ajánlom.
2022. aug. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
Ha az Ubuntu és a Debian közül kell választani, akkor én is a Linux Mintet javaslom.
2022. aug. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Bírom ezeket a keresztbe szavazásokat..., szánalmas.
2022. aug. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Ubuntuval kezdtem, sosem bántam meg. Most Kubuntut használok.
2022. aug. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
44%

Nálam a következő volt a felállás:


1. Ubuntu


Azt hiszem mikor még március környékén beírtam a Google keresőbe, hogy "beginner-friendly Linux distribution", akkor az Ubuntu az elsők között volt a találatok között. Pedig... nem feltétlenül mondanám a legkönnyebbnek, mégpedig a GNOME miatt.


A GNOME kezelőfelülete nekem egy kicsit olyan, mint az Android meg a Windows összegyúrása, de egy nagy hátránnyal: kivették belőle az asztali ikonokat, amik engem borzalmasan frusztráltak így gyorsan váltottam, mégpedig:


2. Xubuntu


Ez is Ubuntu, csak ennek az asztali környezete nem a GNOME, hanem az Xfce. Az Xfce olyan, mint egy jópofa, viszonylag jól módosítható, könnyűsúlyú Windows kezelőfelület. Tudsz az asztalra parancsikonokat rakni, start menü helyett van egy variálható és logikusan felépített Whisker menü és gyakorlatilag ennyi. Egyszerű, gyors, kevés erőforrást igényel, könnyen tanulható, ez az Xfce.


3. Debian


Most ismerkedek a Debiannal Xfce-s környezetben. Az Ubunturól tudni kell, hogy Debian származék, azaz a "szülő" disztribúció a Debian. Viszont valamivel nehezebb a kezelése. Az Ubuntuban sok dolgot grafikusan megoldottak, hogy ne kelljen annyit termináloznod. Túlzásba nem akarok esni, a Debianban sem egyfolytában terminálozol, de azért jobban elő kell venned.


Ellentétben a Debiant Én úgy gondolom szélesebb körben lehet a saját igényeidre szabni. Régi disztribúció, sokan fejlesztik, stabil, nagyon nagy a csomagtárolója, rengeteg szoftverhez hozzá tudsz férni, ingyenes és kb. majdnem bármire rá tudod pakolni. Jó szervernek, jó öreg számítógépekre, jó mainstream számítógépre (testing), stb.


Szóval Én most jelenleg Debianozok. Majd, ha nagyon pengének érzem magam pár év múlva lehet Archot is kipróbálom, de oda be kell majd vennem pár szem Xanaxot.

2022. nov. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!