Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel táblázatban szeretném,...

Excel táblázatban szeretném, hogy egy adott táblázatban a Mai napi dátum sorától számoljon vissza, egészen az év elejéig azokat a cellákat, amiket kitöltöttem! Lehetséges?

Figyelt kérdés

'A' oszlopban vannak a dátumok A2:A367-ig, a táblázat I367-ig tart.

Képlettel szeretném megoldani (ergo makró nélkül) hogy a táblázat az aktuális dátum követésével (az adott sorig I-ig), az adott oszlop 'x'-el kitöltött celláit számolja nekem össze.


2022.08.15. én van benne 3x eredmény: 3

2022.08.22. én már 4x van benne akkor 4-et mutasson (és ne kelljen mindíg átírnom)


(Biztos nagyon egyszerű lesz és én bonyolítottam megint túl...)

De a segítséget előre köszönöm, remélem érthető amit szeretnék, ha nem nekifutok még 1x ^^



2022. aug. 15. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Gondolom darabtelivel számolod az X-eket. Annyit kell csinálnod, hogy a legelső sor képletében rögzíted a tartalom bal felső cellájának azonosítóját, hogy az ne változzon.


Ha ennyiből nem érthető, akkor hosszú magyarázat:

A2-ben van a dátum, B2-ben mellette az összeszámolt X-ek eredmény, akkor C2-től I2-ig tart a tartomány amiben számolsz: =darabteli(C2:I2;"x"). A3-ben következő nap, B3-ban az eredmény, viszont itt már hozzá kell venni a második sort is: =darabteli(C2:I3;"x"). Majd a negyedik sorban belevenni a másodikat és harmadikat: =darabteli(C2:I4;"x"), az ötödik sorban a 2-5. sort: =darabteli(C2:I5;"x) és így tovább bővül még 300-szor.

Ebből már látható, hogy mindegyik képletben az a közös, hogy a kiinduló C2 cella ugyanaz. Viszont ha lefelé húzod a képletet, az át fog változni a 3. sorban C3-ra, a negyedik sorban C4-re, stb. Annyit kell csak csinálnod, hogy rögzíted a C2-t a képletben, hogy az húzáskor ne változzon. Erre való a dollárjelezés, azaz a =darabteli($C$2:I2;"x") esetében lefelé húzáskor csak az I3, I4, I5 fog változni, mert a C2 rögzítve lett. Ha ezt beírod a második sorba, akkor le lehet húzni a képletet a végéig, és az adott nap mellett az aznapi és előző napi darabszámokat ki fogja írni.

2022. aug. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy értem, de szerintem erre gondolsz:

[link]


Összeszámolja B2:B367 -ben az "X" értékű cellákat.

=DARABTELI($B$2:$B367,"X")


Ha a képletet lemásolod a B368-ra, akkor nem írja át a kezdetét, csak a hivatkozás 2. részének sorszám részét.

2022. aug. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jogos az 5 pont! (KV előtt írtam)

Majdnem! A tartomány amit össze számolok azok az Oszlopokban lévő 'x'-ek. B2-től I367-ig ebben vannak az 'x'-ek.

Az A oszlopban vannak a napok, viszont nem minden napnál van beírva 'x' és összeszámolja nekem ezzel a képlettel nagyon szépen eddig eljutottam, de az egészet táblázatot összeszámolja. Én azt szereteném hogy az aktuális napig számolja össze ahol ma tartunk, tehát az év végét még ne számolja hozzá hanem a mai napig adjon eredményt, de a mai napot mindíg kövesse és ne nekem kelljen átírom :)

2022. aug. 15. 14:57
 4/7 anonim ***** válasza:

A két válaszban van a megoldás, ha sorokat akarsz számolni vagy ha a teljes tartományt.

Például: [link]


Ha oszlopokat akarsz számolni az talán macerásabb, mert minden egyes nap bővül egy sorral a tartomány. Ilyenkor inkább létrehoznám előre a teljes évet, majd az utolsó sor alattiban ugyanúgy az oszlop tartományán számolnék darabtelit. Amikor egy adott napon lesz majd 'x' az oszlopban, lent a darabteli számolni fogja. Hiszen mindegy mekkora a tartományod mérete, a függvény azt figyeli, hogy ha a feltételnek megfelelő érték kerül bele, akkor növeli az eredmény értékét azzal. Nyugodtan létrehozhatod előre a teljes év napjait, mert amíg nem kerül bele 'x', úgysem számolja.

2022. aug. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazából szerintem akkor ez lesz a jó, de nem excelt használok nem tudom lepróbálni, hogy ott hogy működik (#2-es voltam)


=DARABHATÖBB($A$2:$A367;"<"&MA();$B$2:$B367;"X")



[link]

2022. aug. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocs, ha neked minden sor végére kéne, hogy a sorban szereplő dátumig (azt is beleértve) számolja össze, akkor pl: A2 sor végére valami ilyesmi:

=DARABHATÖBB($A$2:$A2;"<="&A2;$B$2:$B2;"X")

2022. aug. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
5#-6# Ezt a képletet kerestem! Nagyon szépen köszönöm a segítséget, működik. :)
2022. aug. 16. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!