Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan készítsek Hordozható...

Hogyan készítsek Hordozható Linuxot külső SSD-re?

Figyelt kérdés
Régóta kísérletezek vele de a GRUP sosem működik

2022. aug. 18. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
GRUB az, nem GRUP. Simán fel kellene tudjad telepíteni pedig, annyi hogy GRUB-ot ugyanarra a lemezre tedd. Én is tettem fel Linux Mint-et külső SSD-re gond nélkül.
2022. aug. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Simán felmásolod a Linux Mint telepítő iso tartalmát egy fat32 pendrivera, és kész is.

Persze ez csak "live" rendszer lesz, de én pont így szeretem.

[link] 🙄

2022. aug. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2/2

Köszi!

"Live" rendszerben meg van de én szeretném egy külső SSD-re telepíteni. Fel is raktam csak a grub nem működik, így nem tudok választani a win. és lin. között mindíg be kell mennem a boot rendszerbe.

2022. aug. 18. 15:24
 4/7 anonim ***** válasza:

"nem tudok választani"

Nem érdemes az oprendszert ebbe belekeverni. Az alaplap ezt megoldja, nem kell belépni a biosba. (Nálam post alatt F11)

[link]

2022. aug. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#3 Ha külsőre telepíted akkor igen, lesznek bajok GRUB-al, elvégre akármilyen gépre rákötheted így GRUB-nak fingja sem lesz arról hogy épp hol van más oprendszer. Úgy telepítettem fel SSD-re Linux-ot hogy minden más meghajtót lehúztam a gépről. Így egyrészt nem kellett azzal törődnöm hogy GRUB máshova települne, másrészt a GRUB csak a Linuxról fog tudni. Aztán ha erről akarok bootolni akkor POST alatt Boot selection-re nyomok, és a listából kiválasztom az SSD-t. Nem kell BIOS(UEFI)-ba lépni.
2022. aug. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
Hát nem így. Kell a külső SSD-n egy bootolható partíció, oda a GRUB mehet, és a számítógépet fel kell készíteni külső meghajtóról való bootolásra. Ez általában alapból megvan.
2022. aug. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi a project célja?

Lehet egyszerűbb ma már windows alatt. Live esetén ott a HBCD-PE pendrivera, de akár usbssdre tehetsz teljes értékű win10-et is (bitlocker titkosítva is).

2022. aug. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!