Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért ennyire mocskosul...

LeonScottKennedy kérdése:

Miért ennyire mocskosul irritáló a Microsoft Word?

Figyelt kérdés

Microsoft Office Pro Plus 2019-em van.


Szóval, írni próbálok. Gondoltam mindenek előtt legyen az az első dolgom, hogy beállítom a formátumot, a preferenciákat, szövegbeállításokat meg mindent. Olyan jó professzionálisan, a meglévő könyveim formátumát alaposan tanulmányozva próbálnám beállítani a standardok szerint. De az agyam leolvad, hogy nem vagyok képes megértetni a Worddal hogy mit hogy akarok.

A legnagyobb probléma a listázással van. Ugyebár párbeszédeket automatikus listázással és idézőjellel optimális írni. Szóval be is kapcsoltam, és onnantól totál káosz, semmi nem működik. A listajelet beállítottam a gondolatjelre, a szóeltolást tabulátorról szóközre raktam, és szépen megcsináltam hogy pont annyira lógjon ki a gondolatjel a sima bekezdéstől, mint a könyvekben, mindezt teljesen hiába. Amint új párbeszédet kezdek, visszaállítódik minden defaultra, a listaeltolás, gondolatjel helyett rövid vonalat rak (hiába a gondolatjel van a listában úgy, mint "legutóbb használt"), és megint tabulátoros eltolás van az első szóval. És mielőtt megkérdezni valaki a nyilvánvalót, igen, ki van pipálva az a beállítás hogy a legutóbb használt lista mintát használja.

Továbbá, ami még borzasztóan idegesítő, hogy miután új bekezdést kezdenék a párbeszéd végén, lenyomom entert, majd törlöm a listajelet, az teljesen szétcseszi a szöveg eltolási beállításaimat is, a baloldali eltolást és a bekezdést jelző nyilakat a vonalzón egyberakja valamiért. Hogyha nyomok utána még egy backspace-t, akkor szintén mindkettő nyilat egyszerre viszi vissza. Van ezekre valami megoldás? Képtelen vagyok elhinni, hogy annyira béna ez a Word hogy nem lehet beállítani rajta olyan alapvető dolgokat, hogy elmenteni egy listázási beállítást eltolásokkal együtt, hogy mindig azt használja amikor párbeszédet írok, és a külön preferenciákat a sima szövegre. Pedig vagy 2-3 órája szarakodok ezzel, és nagyon nem jutottam közelebb a megoldáshoz, csak szétesik lassan az agyam ettől. Súgó sem segített, Microsoft csak nyilvánvaló beállításokat ír le az oldalán, nem megy bele részletesen az írásba. Ha van itt egy profi Wordos, nagyon megköszönném a segítségét.


2022. aug. 20. 04:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

2019-es Office-szal nekem is sok problémám akadt.


Amióta visszatértem a jól bevált 2007-hez, azóta szinte minden jól működik, nem beszélve arról, hogy sokkal gyorsabb

2022. aug. 20. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:
100%
Én annó úgy tanultam, semmit nem szabad formázni addig, amíg a teljes szöveget be nem gépeljük. És ebben tényleg van valami.
2022. aug. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha stílusfájlként írnád meg lehet hogy jó lenne.
2022. aug. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, a lehető legrosszabbul álltál neki.


1. A szövegszerkesztés első és legfontosabb szabálya, hogy először megírjuk a kész nyers szöveget, és utána kezdünk el formázgatni, addig nem!


2. A Word-öt szoftverfejlesztők készítettek laikusok számára, kisebb, egyszerűbb dokumentumok készítésére, nem pedig nyomdászok hosszabb, bonyolultak kiadványok szerkesztésére. Arra ott vannak a különböző grafikus DTP szoftverek, mint az Adobe Indesign és a QuarkXPress.


3. És ott van a TeX, amivel leírónyelvszerűen tudsz készíteni szépen formázott dokumentumokat, már kevés tanulással is látványos eredményt lehet elérni.

Itt van néhány dokumentumok, amelyek valamely TeX alapú programban készültek:

[link]

[link]

[link]

2022. aug. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van, feldobhatod a MikTeX-et és ismerkedhetsz vele, bár aki Word-höz szokott, nagyon "mélyvíz" lenne hirtelen.
2022. aug. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mindenesetre hajnalra már megoldottam a problémákat, egy kis trükközéssel a Worddel működik minden nagyon kényelmesen.

Ha érdekel esetleg valakit, bemásolom ide a válaszomat, amit egy könyv bétázó FB csoportba írtam, mivel nem akarom kétszer leírni ugyanazt, szóval ez idézet lesz:


"Nos, amire jöttek válaszok én már aludtam, mivel sikerült mindent megoldanom hajnalra. Egy kis trükközéssel a Worddel meg tudtam oldani nagyon kényelmesen mindent, anélkül, hogy utólag kelljen állítgatnom bármit. Mindenesetre nagyon köszönöm a segítőkészséget (és Laci Pitlik amit írtál még érdekes lehet, letesztelem majd), viszont én úgy látom, hogy itt mindenkinél könnyebb megoldást találtam. Igaz az eljutás oda igényel egy kis állítgatást, szóval leírom, hogy én hogy oldottam meg a dolgaimat, és ezzel a módszerrel nem kell utólag állítgatni a listázást meg semmi egyebet. Az első dolog, Word --> beállítások --> nyelvi ellenőrzés --> automatikus javítási beállítások --> automatikus javítás. Itt a listához hozzáadtam, hogy a sima "-" kötőjel helyett standard gondolatjelet írjon "–". Így párbeszéd esetében mindig default gondolatjelet fog írni innentől. Fontos: a "--" hozzáadása a listához nem fog működni, mert listázásnál azt négyzetté fogja alakítani. Persze a sima kötőjel is kelleni fog még, én azt a "+" jelre írtam át. Csak mivel a gondolatjel sokkal gyakoribb, így praktikusabb, ha a "-" billentyű azt csinálja inkább, főleg a párbeszédek miatt. Nos, ez csak az első lépés volt. Írjuk le az első párbeszédünket, és abban a sorban a kurzorral jobb egérgomb --> listabehúzás igazítása. Itt be tudjuk állítani, hogy az első sorhoz tabulátoros eltolás, vagy szóköz legyen, illetve a bal oldali behúzást és az első sor behúzását is be tudjuk állítani, és igen, ez exkluzív lesz a listázásra, és ez elmentődik. Fontos: Itt mindig meg kell lennie legalább egy párbeszéd sornak az elején, az lesz a minta. Ha az törlődik, akkor elveszik a preferencia. Így érdemes azt csinálni, hogy írsz egy első listázási sort mintának, beállítod rajta az eltolásaidat és megtartod azt a sort, így örökre el lesz mentődve az a minta, és onnantól minden listázást azzal az eltolással fogja csinálni. Fontos: Párbeszédek után amikor új bekezdést kezdesz, entert kell nyomni, nem backspace-t, így az is működni fog, visszaáll az alap szöveg eltolásaira. Így számomra most minden működik, és minden nagyon kényelmes. Remélem, hogy ezekkel segítettem valakinek."

2022. aug. 20. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!