Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 4k UHD mkv filmek lemezre írása?

4k UHD mkv filmek lemezre írása?

Figyelt kérdés

Sziasztok, beszereztem egy BD írót.

(Verbatim external Bluray Drive Burner)


Szeretnék 4k filmeket lemezre írni, mert van egy rahedli.

Mindegyik mkv, tehát semmi iso, vagy egyéb..

És az lenne a problémám, hogy nincs benne tapasztalatom és nem tudom melyik programot tudnám használni, fontos lenne hogy valódi 4k kerüljön a lemezre, tehát butitás nélkül és lehetőleg olyan megoldásban hogy menüje legyen, a NERO(2016) alapból rajta volt a Verbatimos telepitő lemezen amit kaptama meghajtóhoz, viszont itt valamiért semmit nem lehet használni egyedül a nero burning room amit elindít, pedig elvileg teljes verziónak kellene lennie, nem értem..mindegy, tehát más netről leszedett programokat probáltam de mind ingyenes trial verzió csak, sajnos nem igazán van használható internetem, torrentezési lehetőségem sincs, ez a Nero meg nem igazán akarja adni magát egészen.

Kérdésem tehát az lenne, hogy melyik programot tudnám használni erre a célra a leírtak alapján ami lehetőleg hozzáférhető valahol torrent nélkül?! :D

Bocsánat fogalmazni nem annyira tudok, remélem lehet érteni mit szeretnék.

Köszönöm a segítségeteket...



#film #Nero #UHD #Kiírás lemezre
2022. szept. 2. 16:58
 1/9 A kérdező kommentje:

Annyit még hozzátennék, hogy pár lemezt sikerült kiírnom.

Ezt a sima Nero burning roomot használtam, csak annyit csináltam hogy áthúztam az égetni való mkv fájlt úgy oda ahova kell, és kiírás..

Aztán a Ps5 probáltam ki, nem játszotta le tehát valamit nem jól csináltam, aztán kipróbáltam egy másik programot anymp4 vagy valami ilyesmi, ott sikerült Menüvel úgy megcsinálnom hogy jó lett, lejátszotta,menü is tökéletes lett, csak mivel a trial verzióhoz fértem csak hozzá így a 4k is csak 1080p lett,illetve a felső sarokban ott a filmben a szoftver logója :D

De arra jó volt hogy gyakoroljak hogy hogyan is működhet ez a dolog nagyjából, ezért is írtam hogx a menüs megoldás lenne a legjobb, ahol én készítem el a menüt is, mert az biztos müködik is, tapasztalataim alapján.

Eddig jutottam.. :D

2022. szept. 2. 17:09
 2/9 anonim ***** válasza:
Van egy jobb program, de sajnos most nem jut eszembe a neve, nincs magyarul. Nekem az volt az egyetlen, ami a fájlkiterjesztést is megcsinálta automatikusan, viszont kellett hozzá kulcs, mert nem is ingyenes.
2022. szept. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
4K BD lejátszó kell hozzá, a játékkonzolok ezt nem hiszem hogy tudják. Az minden bizonnyal vinni fogja az mkv-t is, de a 4K BD formátumot biztos, de olyat ingyenes program nem fog csinálni neked.
2022. szept. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tunak ezek már mindent :D van eredeti,másolt 4k filmlemezem itthon, úgy kaptam de viszi, még azt is viszi amit én csináltam menüvel... :D

Amit neroban szerencsétlenkedtem azt nem viszi csak, de ott valamit en ronthattam el, eleve nem értem hogy miért nem teljes a szoftver, ott van a Nero menüjében az összes extra, gondolom a menü készitős megoldás is,meg minden ilyennolyan extrás nero cucc, de inaktívak és csak megvenni lehet, néztem videót róla másnak úgyan ezzel a telepitő lemezzel még nero express is ment, de lehet én vagyok hülye, ha nagyon nem tudom megoldani akkor fizetek is érte, de azért jó lenne ha találnék valahol valami tört verziót ami nem torrent.

Most ezeket keresgélem..

2022. szept. 2. 17:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Ott a falu kiterjesztése a baj, Neroval nekem is probléma volt.


1 voltam

2022. szept. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A BR lejátszók olyan buták hogy nem tudnak lejátszani .mkv filet..?


A DVD lejátszók még elboldogultak .avi (divx) fileal.

2022. szept. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Daemon Tools Ultra vagy Ashampoo Burning Stúdió 23
2022. szept. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6-osnak.

Nem az a baj hogy ne játszaná le, csak szeretném megtartani pl a kedvenc 4k filmeket,sorozatokat lemezen, mert a vinyót másra használnám de már tele vagyok filmekkel, és mincs szívem letörölni.

Szóval nekem tökéletes ez a kiírogatásos megoldás.



7-es,köszönöm.

Valószinű ma megveszem az Ashampoot mert sok jót írnak róla mindenhol.

Szerettem volna megoldani ingyen, de nem, ez van...

Jó lesz,köszönöm szépen mindenkinek. :)

2022. szept. 3. 11:10
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

Akkor simán mkv fileként kiírod BR lemezre őket, amit a win10 alapból tud minden segédprogi nélkül. Mi a gond?

2022. szept. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!