Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » „Az osztály nincs regisztrálva...

„Az osztály nincs regisztrálva” hiba tényleg csak sérült rendszerfájlok miatt van? W10

Figyelt kérdés

Tehát nagyon durva... tényleg úgy viselkedik ez a szituáció, mint egy zsarolóvírus. Minden fájlomat látom, de nem férek hozzájuk. bármit megnyitok, „Az osztály nincs regisztrálva” hibaüzenet jön. programok nem indulnak el, kivéve pl office, de fájlt már nem tud megnyitni, mert „Az osztály nincs regisztrálva”. vírusirtó nem indul, start menü nem jön fel, gépház nem megy.


chrome viszont pl ment rinya nélkül.


Végül is a microsoft oldalárol javasolt az "scf /scannow" rendszerfájl helyreállítót futtatam... természetesen ez is azt írta, hogy talált sérült fájlokat, de nem tudta helyreállítani. na itt még vacakoltam egy csomó időt... igazándiból haszontalanul. újraindítás után viszont ment minden. tehát valamit mégis csak helyreállított a sfc... még egyszer lefuttattam, és akkor már helyre tudta állítani teljesen, succesfully.


de annyira gyanús... tehát lehet olyan rendszerfájl sérülés, hogy így kizáródom a gépből, nem enged semmihez se férni?

parancssorhoz sem fértem amúgy, csak így: start menüre jobb katt, powershell (rendszergazdaként). szóval amúgy megoldódni tűnik a dolog...


És akkor ez most egy fos win frissítés lehetett, ami szétcseszett így egy rendszerfájlt, vagy hardverhiba (SSD-n van a rendszer), vagy vírus mégis?


2022. szept. 19. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg egy frissítés. Ezek szerint a win10-nek még zsarolóvírus sem kell, hogy elveszítse a fájljaidat. Próbáld meg az összes frissítést kivakarni, amit enged! Ha nem oldja meg a problémádat, akkor sajnos formázni és újratelepíteni kell. Egyébként érdemes az adatfájlokat külön partíción tárolni, és a rendszer mellé csak telepített programokat tenni.

Akárhogy is, a windows update-et ki kell kapcsolni, és akár valamilyen segédprogramot is feltelepíteni ennek biztosítására (nekem volt már, hogy engedélykérés vagy figyelmeztetés nélkül visszakapcsolta, nem vettem észre, és felrakott egy csomó frissítést, amitől tetű lassú lett a gépem). A windows frissítései talán befoltoznak egy-egy biztonsági rést a több ezerből (de erre sincs más bizonyíték, mint a Micro$oft szava), de közben lassítják a gépet, bugokat okoznak, sőt akár tönkre is tehetik a rendszert.

2022. szept. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Közben mondták, hogy amúgy random le szokott álni a gép, amit eddig valamiért titkoltak. Tehát biztosan az voot akkor, hogy frissítés közben történhetett váratlan leállás.


Amúgy igen, külön meghajtón vannak az adatfájlok, plusz van mentés folyamatosan szerverre, és külső merevlemezre is megy biztonsági mentés havonta 😉 én is javaslom mindenkinek, hogy legalább 3 helyen

2022. szept. 22. 18:58
 3/3 A kérdező kommentje:
...legyenek a fontos fájljai.
2022. szept. 22. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!