Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a különbség az 1080p és az...

Mi a különbség az 1080p és az 1080i között?

Figyelt kérdés
Csak mert mikor először OpenShot-al 1080i-be akartam videót exportálni, az egyébként 800 MB-ot foglaló forrásfájlokat (2db, mindenféle effekt nélkül), felzabálta mind a 12 GB memóriámat majd alíg bírtam lezárni.

2022. szept. 20. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Az "I" az interlaced azt jelenti, hogy két ún. félkép jön egymás után, az egyiken a páratlan, a következőn a páros sorok jelennek meg. A "p" progreszív ott minden esetben teljesen kép kerül továbbításra, megjelenítésre. A régi TV adások interlacesek voltak, ma a HD-nál már inkább a progressziv terjedt el, de ha spórolni kell a bitekkel akkor az i-t szokták használni. Mert azonos fps mellett fele annyi képpontott kell átvinni, tárolni.
2022. szept. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
1080p az 1080db pixelsorból áll, 1080i pedig csak 540db sorból, mindegyik között üres hellyel, és felváltva jeleníti meg ezeket, így kapsz egy elméleti 1080 soros videót.
2022. szept. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%
Az interlace a CRT tévék korában és főleg USA-ban volt jellemző. Manapság már alig használják.
2022. szept. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3: Nem csak az USA-ban. Az egész "világon". Magyarországon a digitális TV adások kezdetééig kízárólag így sugárzott az összes TV adó. Néhány kábel szolgáltatónál volt HD adás (de az már digitális volt) ők voltak a kívételek. És nem csak a CRT (képcsőves) TV-k esetén hanem még jóval később is. Sok TV készülék (amelyik nem okos TV és csak "HD ready") még belül interlace-s és pl. ilyen TV-ken egy progresszív anyag villog (persze sokan nem veszik észre, de aki ezzel foglalkozik azért ezt látja). Ayám vett egy 3-4 éve valami olcsóbb HD ready TV-t és bármilyen forrásból ráküldöm a progressziv anyagot villog. Az elektronika belül interlace-s.
2022. szept. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 SIDLER22 ***** válasza:
0%
A lényeg az, hogy mindenképp p-be konvertálj le minden videót. Én nekem is csak egy interlace-es videóm van és az is csak azért mert egy VHS kazetta digitalizációja mpgv kodekben.
2022. szept. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!