Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet megfordítani egy...

Hogyan lehet megfordítani egy excel táblázatot?

Figyelt kérdés

Az első sorból legyen az utosó, az utolsóból az első.

Az első oszlop sorszámokat tartalmaz, a második dátumot, időrendi sorrendben, a korábbi dátum nagyobb sorszámon van (pont ezért kellene megfordítani).

Egyúttal megkérdezném, hogy ez nem rontja el a táblázatot, ha az függvényeket, cellára hivatkozásokat is tartalmaz?



#Excel #táblázat megfordítása
2022. szept. 22. 23:56
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Sorba rendezős függvénnyel.
2022. szept. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 P.O.C. ***** válasza:
84%

Én csinálnék egy segédoszlopot a táblázat végére, aminek az értéke sorszám a fejléce pl segéd

A segéd első értéke 1, közvetlenül alatta 2, majd a szokásos auto másolással a többi.


Utána Adatok menüszalag, rendezés parancs.

Kiválasztod a segédet és aszerint rendezed csökkenő sorrendben.

2022. szept. 23. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálnám, hogy kijelölném a címsort, bekapcsolnám rá a szűrőt, majd a címsor celláiban így megjelent lenyitható menüben állítanám be a rendezést
2022. szept. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Farkas999 ***** válasza:

Adatok-sorba rendezés

Arra vigyázz, hogy az egész táblázat legyen kijelölve, mert elkavarodnak az összetartozó adatok.

A képletek automatikusan módosulni fognak.

2022. szept. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

P.O.C. javaslatával sikerült megoldani. Az auto másolást ugyan nem ismerem, de mivel csak egy oldalról volt szó, beírtam egyenként a számokat. Ha esetleg többet is írnál az auto másolásról, jó lenne, megtanulnám.

Köszi a segítséget.

2022. szept. 26. 21:45
 6/8 A kérdező kommentje:
Farkas999 válasza is helyes, csak kevésbé magyarázta meg, mint P.O.C., de így utólag már értem.
2022. szept. 26. 21:53
 7/8 P.O.C. ***** válasza:

Lényeg, hogy a Excel automatikusan felismeri a számtani sorozatot.

Tehát ha beírod hogy 1 az alatta lévő cellába azt hogy 2, utána jelöld ki ezt a két cellát a szokásos módon. Ha megfigyeled a kijelölés keretének jobb alsó sarkát, van rajta egy kis négyzet. Ha fölé viszed az egeret + jellé alakul át az egérkurzor. Ilyenkor ha rákattintasz bal gombbal és nyomva tartod az gombot (mint kijelölésnél) tudod bővíteni a kertet lefelé. És hogy húzod lefelé tölti kifele a számtani sorozat közvetkező tagjaival.

Ha pl 1 és 3 -at írt a közte lévő számokat fogja kihagyni. Működik dátummal, hosszú és rövid alakokkal is. Pl ha beírod hogy H utána K folytatja majd Sze, Cs, P ... és ezt periodikusan ismételni fogja.

A lényeg hogy megkönnyíti a munkát.

2022. szept. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi P.O.C.! Kipróbáltam és jó. Működik úgy is, hogy a szám előtt szöveg van.

Kísérleteztem vele. Ha a kijelölt szöveg változatlan akkor csak a számot növeli, ha a szöveg is, akkor azt is változtatja az abc-nek megfelelően. Függvények esetén csak a függvény értékét ismétli változtatás nélkül. Nem egész számoknál a két szám különbségét adja mindig hozzá. Próbálkoztam 3 vagy több tizedestörtm megadásával is, valamit ott is csinál, csak még a logikájára nem jöttem rá, hogy miért éppen azt az értéket adja.

Eddig ezt nem ismertem.

Nagyon megkönnyíti a vezetékek, csatlakozási pontok számozását tervrajzok, dokumentációk készítésénél.

2022. szept. 27. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!