Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell kiszámolnom ezt a...

Hogyan kell kiszámolnom ezt a feladatot? (Excel százalékfüggvény)

Figyelt kérdés

Fel van sorolva 14 ember, mellette a pontszám, melyet egy adott teszten elértek. A max pontszám 100 pont, de a következő tesztre csak azok jutottak tovább, akik elérték a 80. Nekem azt kellene kiszámolnom, hogy a részvevők hány százeléka felelt meg a teszten?

Fejben nem lenne nehéz, de a fájlban szereelnie kell a konkrét EXCEL-műveletnek. Milyen műveletet alkalmazzak, és miket írjak be kritériumnak?



2022. szept. 28. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Van egy olyan függvény, hogy ÁTLAGHA.

Pl: =ÁTLAGHA(A1:A4;">80")

2022. szept. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam, de azt írja ki, Zéróosztó
2022. szept. 29. 00:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát ennyiből nem tudom, hogy mit rontottál el. Töltsd fel valahová az excelt, amivel próbálkozol és linkeld be ide.
2022. szept. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 fjns válasza:

Tegyük fel, hogy van egysoros fejléc, A2:A15-ben vannak az emberek, B2:B15-ben pedig a pontszámok.

Ebben az esetben a számodra megfelelő képlet:

=DARABTELI(B2:B15;">=80")/14*100

2022. okt. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4/4

Köszi, bejött

2022. okt. 4. 19:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!