Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem teszik a Linuxot...

Miért nem teszik a Linuxot felhasználóbarátabbá a készítőik?

Figyelt kérdés

Rengetegféle Linux van, de többségük olyannyira nem felhasználóbarát, hogy még komoly informatikai tudással is szinte office titkárnő szinten lehet kezelni, ha az ember nem jártas benne.

Az a kérdés, hogy ha ennyire egekig magasztalják a Linuxot, akkor miért nem fejlesztenek ki hozzá különféle grafikus segédprogramokat úgy, mint a Windowshoz.



#linux #felhasználóbarát #office titkárnő
2022. okt. 1. 17:02
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nekem legjobban a Linux Mint 10 tetszett, azóta sem találkoztam olyan Linuxszal, ami olyan stabil, gyors, és felhasználóbarát lett volna. Pedig ha azt vitték volna tovább...
2022. okt. 2. 16:48
 12/19 anonim ***** válasza:
92%

Még mindig nem tudjuk mit nem tudtál megoldani grafikus felületen.

Most is egy Mint21-ről írok, nekem gyors, felhasználóbarát és egyszerű.

Valami konkrét dolog a szarozáson kívül?

2022. okt. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Jó, hát lehet kissé indulatos voltam, de tegnap felidegesített.

Igazából egy virtuális gépen futó Ubuntu 22.04-esen a Vulkan 3D grafikus környezetet nem sikerül beüzemelni. Főleg az elérhetetlen csomagokkal van baj, amihez ugye repository kéne, de nincs sehol jó link!

Meg volt baj az Integrációs szolgáltatásoknál a megosztott mappákkal, amit a rawdisk megoldással hidaltam át!

2022. okt. 2. 18:36
 14/19 Tom Benko ***** válasza:
53%
Tehát konkrétan az Ubuntuval volt gondod. Használj Archot, annak egy repója van. Maximum kettő, ha az AUR-t is repónak számoljuk.
2022. okt. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Thunderfairy ***** válasza:
90%
Tegyél fel Linux Mint 20.3-at vagy 21-et Cinnamon felülettel és meg is van a windows szerü felhasználóbarát linux rendszered. A cinnamon felületnél felhasználóbarátabb nincs is. Csk nehogy windows-nak nézd majd.
2022. okt. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
86%
Miért, drágaság, szerinted mi nem felhasználóbarát benne?
2022. okt. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
80%

"Miért nem teszik a Linuxot felhasználóbarátabbá a készítőik?"

Mert már az.


"többségük olyannyira nem felhasználóbarát"

Többségük?

Itt én némi csúsztatás-szagot érzek, de még ha statisztikailag igaz is, ez miért is számít? Attól, mert létezik Arch, meg Gentoo, még senki nem tiltja meg, hogy Mintet, vagy Ubuntut használj. Akinek pedig ezen egy szövegszerkesztő elindítása gondot okoz, az jobb, ha nem is használja a gépét.


"miért nem fejlesztenek ki hozzá különféle grafikus segédprogramokat"

Fejlesztenek.


Én nagyon úgy érzem, hogy egy MS-fanboy trollal van dolgunk, aki ha esetleg valamikor látott is Linuxot, az 25 éve volt, akkor is csak tisztes távolból.


#5-öt nem tudom, miért kellett leszavazni, nagyon igazat mond. Tudom, ezek a Linuxot soha nem látó, de azért az bőszen szidalmazó egyének még ilyen alapvető dolgokkal sincsenek tisztában. Tényleg könnyebb telepíteni. Elindítod a szoftverkezelőt, ahol a tematikusan csoportosított szoftverek közül kiválasztod, hogy mit akarsz telepíteni. Ráklikkelsz a "Telepítés" gombra, és már kész is.

Munkahelyi/irodai környezetben pedig kifejezetten előnyös lenne a használatuk. Stabilabb, kisebb erőforrásigényű, jobban karbantartható rendszerek.

Nem mellékesen: én is játszok, és Linuxot használok.


"Igazából aki dícséri inkább a Win-t szidja szvsz"

"Szvsz" lehet, de valójában nem.


"Igazából egy virtuális gépen futó" blablabla...

Akkor neked nem a Linuxszal van gondod, hanem a virtualizációs szoftverrel.

Elárulom: Windowst virtualizálva ugyanígy sz*pás a 3D-támogatás. Láttam én már "szétglitchelődni" a képet virtualizált Windowson. Nem is egyszer.


"Főleg az elérhetetlen csomagokkal van baj, amihez ugye repository kéne, de nincs sehol jó link!"

Ezzel szintén nem tudok egyetérteni. Valószínűleg te valami külső repóval akartál mókolni, amit lehet, hogy már réges rég magára hagytak, nem aktualizálták, és talán még bénán is írták meg. Ez esetben sem a Linuxszal van a problémád, hanem egy külső fejlesztő munkájával. De szerinted Windowson nincs bénán megírt szoftver? Dehogynem...


"Meg volt baj az Integrációs szolgáltatásoknál [...]"

Szintén nem a Linux sara.

Apró megjegyzés: próbálj meg Windows alatt egy másik Windowst virtualizálni (Virtualboxban), és próbálj meg egy olyan mappát átmásolni a megosztott meghajtóra, amiben van ponttal kezdődő nevű mappa! (Mondjuk egy Visual Studio project mappája.) Mihelyett odaér, hibajelzés nélkül befejeződik a másolás. Legalábbis egy éve még ezt játszotta, hogy aztán azóta kijavították-e, nem néztem még meg.

2022. okt. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
75%
Már most is épp elég felhasználóbarát.
2022. nov. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

A Linux Mint től mennyivel akarsz még felhasználóbarátabb rendszert, áruld már el!

Gondolatodban esetleg ne olvasson és találja ki mit szeretnél csinálni?


Vagy ott a PopOS, Ubuntu, Zorin, Manjaro, KDE Neon, Fedora.


Ezek felhasználóbarát disztrók. Mit akarsz még?

2022. nov. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!