Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Rádióhallgatás DVB-T Stickkel...

Rádióhallgatás DVB-T Stickkel és SdrSharp programmal?

Figyelt kérdés
elvileg lehet ilyet, de nekem nem sikerül :/ Igen, ott van rá az internet, de azért megnézném miket fogok itt az albérletben.

2022. okt. 3. 22:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag is lehet ilyet. Mi a gond vele? Mi nem sikerül?


Arra kell figyelni, hogy nem az stickhez kapott drivert kell felrakni ( mert az TVzéshez való ) hanem másikat és akkor gond nélkül megy az SDR#. Utána nem csak kereskeledmi rádiókat tudsz hallgatni, hanem bármit ami vételkörzetben van :)

2022. okt. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 P.O.C. ***** válasza:
Ha van korlátlan neted az albérletben, gyakorlatilag értelmetlen ezekkel küszködni, ma már minden rádiót adót stream -elve is hallgathatsz.
2022. okt. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az SDR-rel bármilyen rádióadó fogható 1MHztől 1700-1800MHzig. Jobb móka, mint kereskedelmi radiókat hallgatni online streamen.
2022. okt. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Air traffic milyen frekin hallható?
2023. márc. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
118-137 MHz között de ATCnként eltérő a frekvencia. A liveATC.com on meg tudod nézni a repterek frekvenciáit.
2023. márc. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Köszi!!! Képzeld el, 10.000 repülő repül át a fejem felett havonta(!). Ez elég hihetetlen ugye? pont egy légifolyosó van a házunk felett, ez tuti, hiába írják sokan hogy ilyenek már nincsenek. (A 10.000/hó egyébként hivatalos adat, de egyezik azzal amit én számolok, napi 200-500 gép.) mehetnének jobbra vagy balra de nem, mind pont az én fejem felett szállnak. mér nem inkább a lottón nyerek? nemtom
2023. márc. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..


SDR stick-em van, és URH és PMR szépen jön, de valahogy 50MHz alatt nem sikerült még semmit venni, pedig 2 stick is van, direct sampling sem hoz be semmit, valami még hiányzik a mutatványhoz nem jöttem még rá mi.....nálad jön minden ahogy kell?

2023. márc. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

" Ez elég hihetetlen ugye? pont egy légifolyosó van a házunk felett, ez tuti, hiába írják sokan hogy ilyenek már nincsenek."


Légifolyosók már nagyon rég nincsenek, de ez nem jelenti azt hogy egy VOR adó vagy navigációs pontok környékén ne lenne baromi nagy forgalom :)


#7:

Pár éve nem poroltam le az SDR sticket, de őgy rémlik nálam jöttek 50MHz alatti adások is. Nekem olcsó kínai stickem van ami papíron 1-1700MHz közötti tartományban működik.

2023. márc. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

amúgy sikerült megoldani, egy erkélyre kirakott körantannával meglepő dolgok jönnek :D De nem hagyom ott fixen mert a lakás tulaja lehet nem díjazná.


Amúgy a 130 mhz sávban eddig nem fogtam semmit, de lehet csak rosszkor néztem.

2023. márc. 22. 09:00
 10/15 anonim válasza:
2023. márc. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!