Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehet valahogy csomagot...

SIDLER22 kérdése:

Lehet valahogy csomagot build-elni úgy, hogy minden függőséget bele is importál?

Figyelt kérdés

Arch Linuxot használok és lenne egy olyan problémám, hogy a gimp-hez van egy plugin:

[link]

A plugint már nem fejlesztik és AUR-ban található csak meg. A függőségeinek egy része csak AUR-ból érhető el amiknek a függőségeinek egy része szintén. Szóval rengeteg függőség van amit egyesével le kell töltögetni, de igazából nem is ezzel van a baj hanem, hogy ezek a függőségek sem túl stabilak.

Régebben például a cython2 simán buildelhető/telepíthető volt. Aztán lekerült AUR-ból és csak archive.org-ról tudtam leszedni egy kis guglizás után. Majd most megint elérhető AUR-ba...

Akkor most ott van a python2. Miután hozzáadtam a GPG kulcsot a rendszerhez, buildelés közben valami string hibája volt a PKGBUILD-ben és build megszakítva...

(Lehet, hogy egyfajta szintről árulkodik, hogy tiszta Arch-ot használok és bár a rendszerhez értek is, de sajnos az idők folyamán állandóan változó, különböző build hibákat nem tudom kijavítani. Programozáshoz és makepkg-hez nem értek.)

Mivel ez egy évek óta nem frissített program (githubon is utoljára kb 4 éve nyúltak hozzá) ezért sokkal egyszerűbb lenne egyszer kikeresni mindent és összeépíteni egy darab pkg fájlba. Onnantól kezdve meg mindig csak ezt telepítgetném.

Ha a plugin telepítéséhez valakinek van jobb megoldása vagy esetleg más/újabb/fejlettebb plugin is létezik ilyesmi célra azt is szívesen fogadom.



#plugin #Gimp #Pacman #resynthesizer
2022. okt. 7. 16:34
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!