Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan és mivel tudom megnézni...

Hogyan és mivel tudom megnézni és kideríteni miért nem működik egy program a Windowsban?

Figyelt kérdés
Windows 10 alatt egy régebbi DX audio plugin nem indul el, ami képes önállóan is Windowsból (exe) fájlként is futni hangszerkesztő program nélkül is. Semmilyen hibát és hibaüzenetet nem ír ki, de nem is fut le a program. A process-ba addig töltődik be, amíg elindítom, majd kb 1-2 másodperc alatt ki is lép. Hogyan és mivel lehetne kideríteni miért nem indul el ez az audio plugin, sem exe-ként, sem dll-ként a hangszerkesztő programban sem? A másik gépen ugyanez a windows 10 x64-es rendszer van fent igaz más a konfiguráció, de ott működik.

2022. okt. 14. 04:27
 1/2 anonim ***** válasza:
40%

Van egy sysinternals nevű programcsomag, abban a procmonx64 program. Azt elindítod, mielőtt elkezded használni a plugint, és a szűrők közé beírod a program .exe fájljának a nevét.

A procmon meg tudja mutatni, hogy az adott program milyen fájlokat ér el, milyen registry kulcsokat ír vagy olvas, milyen irányba bonyolít hálózati forgalmat, stb. Általában az szokott lenni a gond, hogy egy-egy dll vagy exe fájl hiányzik. A procmonban látni fogod, hogy melyik dll vagy exe fájlokra hivatkozik a programod a thread exit előtt, és azt is kiírja, hogy success vagy fail volt az elérés. Ahol fail van, ott megnézed a dll vagy exe fájl nevét, rákeresel a neten és letöltöd azt a frameworköt, amiben a hiányzó fájl van. Sok esetben mondjuk a Visual Studio redistributable kell neki, vagy esetleg régebbi .net verzió...


A másik gépen, amin működik a program, ott is lecsekkolhatod, hogy mihez akar hozzáférni, és abból kiindulva még egyszerűbb lesz megjavítani a nem működő gépen.

2022. okt. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem és nagyon szépen köszönöm. Első körben nekem is eszembe jutott ez és megnézem. Nekem is az a gyanúm hogy vagy valami framework, vagy visual c++ kiegészítőcsomag okozhat hibát, vagy annak jelenléte hiányzik. Még az is megfordult a fejemben, hogy a hangkártya, vagy a videokártya jelenlegi beállításai okozhatnak gondot, de ezekkel bármit csináltam a probléma nem szűnt meg, tehát biztosan nem ez lehet a hiba forrása.
2022. okt. 14. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!