Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet openSUSE-ban ki...

Hogy lehet openSUSE-ban ki kapcsolni az X Servert?

Figyelt kérdés
A videó kártyám illesztőprogramját szeretném telepíteni,de azt írja ki hogy kapcsoljam ki az X Server-t és utána futtasam a telepítőt.AZ alkalmazásoknál nem találom.
2010. szept. 27. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:

azt nem kikapcsolni kell, hanem telepítéskor nem beleforgatni.


videókártya driver..... linuxon......

erre nagyon elmosolyodtam :DDDDD


99,999% esélye, hogy végleg hazavágod az X-et. Tele kell paraméterezned a fordítást, és ellenőrizned, hogy milyen forrásokat fordítasz, mert a gyártók csak ömlesztik a dolgaikat, és nem gondolkodnak.


átlag felhasználónak esélye sincs telepíteni zárt drivert :P

2010. szept. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Lehet vicces,de le töltöttem a Videó kártyám leg újabb illesztő programját a hivatalos oldalról Linux-ra.


És azt írja ki:


"Please exit X Server before Installing"


Valahogy nehezen tudom el hinni,hogy csak simán ki lépni "exit" nem lehet belőle.És hogy egy szimpla DRIVER telepítés nem megy egyszerű telepítéssel.


Most szivatsz?

2010. szept. 27. 20:05
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor azt mondja meg valaki hogy hol az X Server openSUSE-ban?Ubuntuban az alkalmazások között van,de openSUS-ban nem találom.
2010. szept. 27. 20:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Leírások:

[link]

[link]


Javaslom hogy a fenti leírásokat kövesd és ne a netről letöltött drivert telepítsd.


A válasz egyébként a kérdésedre, megnyomod a Ctrl+Alt+F1 kombinációt, a tty1-en (konzol) begépeled, hogy


su root


megadod a root jelszót


init 3


és leáll az X server.

2010. szept. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,így sikerült frissíteni a drivert:)
2010. szept. 27. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!