Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Word táblázatom szétesett, és...

Word táblázatom szétesett, és egyszerűen nem engedi visszahúzni az eredeti helyükre az oszlopokat. Valaki tud esetleg benne segíteni?

Figyelt kérdés

Volt egy word fájlom, melybe vállalatok címadatait vittük fel egy beszúrt 3*7-es táblázatba. Nagyon praktikus volt, mert sikerült úgy beállítani a sor és oszlop távokat, hogy az etikett címkére helyesen kerüljön kinyomtatásra.


Ezt a táblázatot bővítettem ki (jó sok időbe telt, rengeteg adatot vittem fel).

Sajnos azonban egy nyomtatás után az egész szétesett, az egész táblázat a bal oldalra tömörült valamiért. Megvan az eredeti, kiinduló állapotot tartalmazó fájlom, de bármit csinálok, nem sikerül olyanra visszaállítanom a mostanit. A jobb oldalra és középre nem tudom áthúzni az oszlopokat.


Nagyon hálás lennék, ha esetleg valaki tudna ebben segíteni nekem.



2022. okt. 20. 14:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Közvetlenül nem sokat tudok segíteni (illetve hát... bocsi, de nincs most annyi felesleges szabadidőm, hogy ezzel bíbelődjek), de a jövőre nézve tudok pár ötletet mondani.

- Szerkessz mindig szabályosan! Ha az ember a szövegszerkesztés íratlan szabályait és alapelveit nem tartja be, az nagyon könnyen okozhat szétcsúszott, alig szerkeszthető dokumentumokat.

- Szerkesztés közben mindig kapcsold be a szerkesztési jeleket! Sokszor a problémát azokozza, hogy az ember nem látja / nem emlékszik rá, hogy mi van ott pontosan az adott szövegben, és emiatt szúrja el a szerkesztést.

- Használj körlevelet! Így egyszer kell (jól) végigszenvedned a törzsdokumentum létrehozását, az adatokat meg tárolhatod akármilyen tetszőleges adatbázis jellegű állományban. Pl. egy Excel táblában is. Ha meg nyomtatni kell, akkor legenerálod ezekből a "körlevelet". Ha a törzsdokumentum jó, akkor így akárhogy bővíted a táblázatot/adatbázist, abból mindig le lehet generálni a nyomtatandó dokumentumot. Nyomtattam már így névkártyákat, több száz etikettet boríték címzéshez, stb. Az adatok megvoltak, így nyomtatással együtt kevesebb, mint fél óra volt az, amivel előtte éven a titkárnőnk több, mint egy napot elszúrt.

(- Ez már csak az én magánvéleményem: a Word sok mindenre jó, de számtalan hibája van. Pár éve áttértem a LibreOffice Write-ra, azóta elég sok időt és szenvedést megspóroltam azzal, hogy következetesebb, és jóval kevesebb benne a hiba. Főleg most, a 7-es verzióban. Illetve bizonyos, precíziósabb szerkesztési feladatokhoz jobban dukál egy kaidványszerkesztő, mint egy szövegszerkesztő. A Wordnek nem fő profilja az összetettebb, precíziósabb dokumentumok létrehozása.)

2022. okt. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok jó tippet, tanácsot! :-)
2022. okt. 21. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!