Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win 10 alatt mi okozhat...

Win 10 alatt mi okozhat kékhalált?

Figyelt kérdés

Eskü, nem is tudtam, hogy tud még ilyet csinálni...

Nem telepítettem mostanában új programot, nem csináltam lényegében semmit netezésen meg filmnézésen kívül.

Most nemrég feldobta a windows defenderes tűzfal ablakot, hogy felhasználói beavatkozást kér, a c/windows-t engedem-e továbbra is futni nyilvános hálózaton vagy csak otthonin. Engedélyeztem. (Amúgy vezetékes internetről netezek, nem is értettem.) Azt hittem, valamelyik windows frissítés miatt kérdez rá, mert néha ugye szokott olyat, hogy újra beállítja a gépet frissítés után.

Na hát nyilván itt volt a gond, de nem tudom, miért.


Eltelt tíz perc, majd egyszercsak kékhalál.

Hibakód: CRITICAL_PROCESS_DIED

Most azt írja ki a gép, hogy problémát észlelt ezért újraindul, csak előbb összegyűjt néhány hibainformációt.

Nos, a gyűjtés 100% készen van, de nem indult újra, mióta ezt a kérdést fogalmazom, meg legalább 10 perce, mióta a windows honlapját böngészem telefonról.


Most mi az istent kezdjek ezzel? :(


2022. okt. 24. 20:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem írtam végig idegességemben, szóval a c/windows/explorer.exe volt a defender baja, hogy nyilvánoson vagy magánhálózaton engedem-e.
2022. okt. 24. 21:04
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan indítsd újra úgy hogy hosszan nyomod a power gombot. Ez csak annyit jelent hogy egy kritikus alkalmazás ami szükséges a géped működéséhez (driver vagy ilyesmi) leállt. Indítsd újra, esetleg telepítsd újra a drivereket, frissítsd le a Windowst vagy ilyesmi, ha egyszer előfordul ilyen az nem baj
2022. okt. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nahát, én sem láttam már rég kék halált....azt hittem az a98/xp-vel véget ért....tök jó hogy beletették ezt a funkciót a 10-be is 😁😅
2022. okt. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát... pontosan ugyanaz okozhat "kékhalált" Win 10-en, mint Win 11-en, vagy 8-on, vagy Vistán, vagy... na szóval érted: egy kezeletlen kivétel.

Minden (nem tökéletes) operációs rendszerben létezik "kékhalál", csak nem feltétlenül így hívják. :)

2022. okt. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

2, Köszönöm, ezt csináltam végül. Csak nem értem, miért fagyott bele még az újraindulásba is. :(

Azóta nem jelentkezett gond, remélem, tényleg csak valami egyszeri dolog volt. Nyilván az intéző, feladatkezelő vagy valami hasonló halt be (a megelőző explorer.exés dologból kiindulva), csak az okát nem értem. :(


4, Erősen felhasználói szinten értek csak a géphez, így amit írsz, nekem nem mond semmit :( Azért is ide fordultam megoldásért, a winfos oldala, amit megadott a kékhalál képernyőn súgónak, az is rögvest úgy kezdte, hogy csökkentett mód, meg állítsam vissza, amit telepítettem, driver ezmegaz, dehát nem csináltam előtte semmit, nem volt változás a gépen.


Mindenesetre köszi mindenki!

2022. okt. 25. 00:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Hardverhiba is lehet a háttérben, és nem lesz könnyű kideríteni, melyik alkatrész miatt.

#4 Szerinted ilyen programozási kifejezések közszájon forognak? Mellesleg ahogy említettem, a hardverhiba valószínűbb. Kezeletlen kivételnél szerintem legfeljebb lefagyna, de ilyen bakit ilyen cégnél nem követnek el...

2022. okt. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szinte bármilyen hardveres vagy szoftveres hiba
2022. okt. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

explorer.exe - az intéző, az asztal, tálca stb. működéséért felelős kritikus folyamat. Ha behal, kb semmit nem tudsz csinálni az újraindításon kívül (bár ez nem teljesen igaz azért). Vírusellenőrzés, rendszerfájl-ellenőrzés (parancssorban sfc /scannow) azért erősen ajánlott utólag. és megnézném azért az eseménynaplóban vagy BSOD viewerrel a pontos kiváltó okot.

[link]

2022. okt. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az explorer.exe-t le is lehet lőni, szépen újraindul. De ha nem, akkor sem kék halál a vége.
2022. okt. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!