Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha több száz számítógépre a...

Ha több száz számítógépre a meghajtók klónozásával rakják fel a windowsokat, az illegális terjesztésnek minősül?

Figyelt kérdés
És miért? Mit vagy mekkora büntetést lehet kapni érte?

2022. okt. 27. 22:05
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
17 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
A licensz nem a lemezen van. Így annyi felé másolod amennyi felé akarod.
2022. okt. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem minősül annak, miért gondolod ez
2022. okt. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Mivel ingyen letölthető a Windows a MS honlapjáról, ebből kifolyólag a másolata is korlátlan számban terjeszthető.

Ahogy az #1 írta, a licence nem jár a klónozáshoz.

2022. okt. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Maga a klónozás nem ha licenc nélkül történik
2022. okt. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Licenc nem a lemezen van, tehát nem minősül annak.

Az már másik kérdés, hogy licenc nélkül klónozott-e.

2022. nov. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 xp ali ***** válasza:
100%
A licensz nem a lemezen van, nem lesz aktivált az összes automatice, csak ha van hozzájuk licensz. Már windows as a service a konstrukció Win 8 óta.
2022. nov. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha mennyiségi licenc van akkor egy kms szerveren aktiválható és automatikusan kapcsolódik bizonyos időközönként. Egyet felraksz, aktiválod, utána a megfelelő példányszámban klónozod és semmi jogi következménye nincs.
2022. nov. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
59%

Én idén kezdtem februárban rendszergazdaként. Pályakezdő vagyok, 19 éves. 450 számítógépre klónoztam végig, többek közt egy itteni fórumozó jótanácsát követve. Új igazgató jött a suliba és azt mondta "Klónozott operációs rendszereken sajnos nem engedélyezhetem az oktatást", Újra akarta telepíttetni velem egyesével az összes számítógépet, amire nemet mondtam, követkető hétre azonnali hatállyal felmondtak. Most nem tudom, hogy ott rontottam-e el, hogy a kedves fórumozóra hallgattam, vagy pedig valami más lehetett a dologban. :/


De tényleg, mégis mi a különbség ha install dvd-ről rakom, vagy egy jó gép hdd-jét másoltatom fel? :O

2022. dec. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kedves 8-as! Nincs semmi baj a klónozással, mennyiségi licensz van és kms serveren aktiválódik. Ott nem a munkáddal lehetett a baj, hanem meg akartak tőled szabadulni minél rövidebb idő alatt. De ha tényleg ezzel indokolta hogy klónozott rendszeren nem tud tanítani, akkor jelentsd fel nyugodtan, mert ilyen az életben nincs és kamuzott az igazgató.
2022. dec. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Már ott megbukik a sztori, hogy 450 PC...

Melyik iskolában van 450 számítógép? 🤣 Ha már kamuzol, figyelj a részletekre.

2022. dec. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!