Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy képekből és videokbol...

Egy képekből és videokbol összerakott videot (amit nem én csináltam), tudok esetleg vhogy szerkezteni?

Figyelt kérdés

Kiszedni belőle a képeket, hogy meglegyenek nekem is pl, vagy kiszedni az adott videobol egy képet és átcserélni egy másikra…. Ilyesmi.

(Teljesen analfabéta vagyok a kérdésben, szoval bocsi, ha teljesen hülyeséget kérdeztem).


2022. okt. 29. 23:17
 1/2 CspCsj ***** válasza:

1.

Egy videó bármelyik képkockáját elmentheted (pl. MPC videólejátszóban Alt+i billentyű-kombinációval), de a kép felbontása és minősége rendszerint nem túl jó, mivel egy nyers videó óriási adatmennyiséget foglalna, ezért már a kezdetektől tömörítést alkalmaznak, - ráadásul egy fénykép/állókép felbontása jellemzően a többszöröse egy videó felbontásának, szóval videóba illesztve ez is csökken.


Persze egy 4K vagy 8K videó már elég nagy felbontású, de egy FullHD "alatti" videóból kimentett képkocka inkább csak az "eredeti" kép megkereséséhez jó kiindulópont. (pl. Google képkereső)


2.

Egy videóban látható kép/videó lecserélése már több munkát kíván. (pláne ha valamilyen effekttel jelenik meg, majd átúszik a képernyőn és szintén extra módon tűnik el)

Egy szimpla kép/videó-cserére több ingyenes videószerkesztő program is alkalmas, és lehet képet/videót ráilleszteni a meglévő videóra (eltakarva az eredeti képet/videót), - majd a megváltozott videót elmented (újratömöríted) ilyenkor egy nagyon kicsit romlik a minősége.

Például: https://www.youtube.com/watch?v=w67O2SU8VQM

2022. okt. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors és részletes válaszod! Nagyon sokat segítettél vele!
2022. okt. 30. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!