Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » "Meghibásodott a gép platformm...

"Meghibásodott a gép platformmegbízhatósági modulja" hibaüzenet fogad a szervízből visszahozott laptopomon, valahányszor Office alkalmazást nyitok meg. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok ilyen szinten jártas az informatikában, viszont fontos lenne ezt a hibát megoldani. A szóban forgó szervízt még a kérdés írása közben is hívogattam, de felváltva kinyomnak, nem veszik fel..


Hardvertől kezdve sok mást kellett cserélni a laptopon, amin közben aktiválódott a BitLocker, amit (látszólag) sikerült deaktiválni. Legalábbis már nem kéri az ehhez kellő kulcsot indításkor. Az Office alkalmazásokba azonban nem engedett be, állanódan aktiváltatni akarta magát, holott érvényes, rendben lévő fiókom, illetve tisztaszoftverem van.

Azt is hittem már, hogy túlléptük a megengedett gépszámot (amikre le lehetett tölteni az Office csomagot), de nem ez volt a gond. Letöröltem az egészet, majd letöltöttem újra, semmi.

Minden fiókot kiléptettem a csomagból, majd beléptem újból, azóta állandóan az a hibaüzenet fogad, amit a kérdésben írtam, és már végképp használhatatlan az összes Office alkalmazás.


A hibaüzenet végén lévő Microsoft link már nem érvényes. Neten kerestem erre bármilyen megoldást, de nem találtam. A gépen eljutottam a "Biztonsági processzor hibaelhárításáig", csakhogy nem talált gondot.

Mégis felajánlotta a TPM (platformmegbízhatósági modul) törlését. Nem mertem rámenni, mert nem tudom mi ez, és nem tudom, mennyire szedné szét a gépem..


Tényleg nem értek ehhez már, szóval nagyon hálás lennék, ha valaki tudna segíteni!

Köszönöm előre is!


2022. nov. 4. 16:02
 1/1 anonim ***** válasza:
26%

Hagyd a csudába az Office-t, van ingyenes alternativa. Úgy hívják, hogy LibreOffice, csak a nevek mások.

[link]

2022. nov. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!