Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek ezek közül melyik...

Szerintetek ezek közül melyik a legjobb Windows 2022-ben?

Figyelt kérdés
Eddig Win 7-et használtam, mert hiába járt le a támogatása, attól még a legtöbb program támogatta egy ideig és szerintem a Win 7 a legjobb. Viszont most már nagyon sok program nem támogatja és nem tudom melyikre érné meg a legjobban váltani.
2022. nov. 12. 09:35
A kérdező szavazást indított:
Windows 8.1
Windows 10
Windows 11
16 szavazat
 1/8 P.O.C. ***** válasza:
38%

Ha hosszú támogatásra vágysz, akkor 11.


A 8.1 -nek hónapjai vannak, 2023. Január 10-én jár le. Plusz az is ellene szól, hogy nincs DirectX 12 támogatás (ha játszanál is esetleg).


Én a 10 és 11 között sem stabilitásra sem teljesítményre nem veszek észre különbséget. Egyedül a felhasználó felület némileg eltér.


A Microsoft a Windows 10 -et 2025. Október 14-én tervezi nyugdíjazni (ami még változat persze változhat, de nem valószínű.)


Ami fut 11 alatt az futni fog 10 és 8.1 alatt is ugyan olyan teljesítménnyel.


Ha esetleg nem jön be a 11 kinézete, használhatsz 10 -et is, mert még 3 éve van hátra neki. És egyelőre még nem jelölt ki dátumot, az ingyenes Windows 11 frissítés megszűnésére a Microsoft. Lehet nem is fog, mert a Windows 10 kulcsokkal, közvetlenül tiszta telepítéssel is beaktiválható a 11.


A 11 hardverkorlátos, csak korszerűbb CPU -at fogad el a TPM miatt, de ez megkerülhető (egyelőre).

2022. nov. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi az infót
2022. nov. 12. 10:06
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem kompatibilis a gépem a 11-el (1st gen Ryzen proci miatt), így marad a 10. Csak ezért nem fogok processzort cserélni, amikor a villanyszámla is megdrágult annyira, amiből egy alig jobb de kompatibilis használt proci kijön. Szerintem világszerte probléma lesz ez, úgyhogy meg fog hosszabbodni az a támogatás, ahogy az XP-nek kétszer is meghosszabbították anno és amikor már tényleg lejárt, akkor is évekig még meghatározó szereplő volt, a róka is még 4 évig támogatta például.
2022. nov. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Több millió ember választása:

Win10: 74%

Win11: 17%

Win8.x: 3%

A windowsok közt.

(nemcsak az hogy mit mond)


Látható hogy negyed annyian se használják a 11-et mint a 10-et. (forrás: statcounter)

2022. nov. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 P.O.C. ***** válasza:
51%

Mondjuk ez azért is van, mert a számítógépek legnagyobb részét kizárták a támogatási körbők a TPM 2.0 -ás mániájuk miatt. Rengeteg 2. 3. generációs Intel -t vagy azzal egyenlő AMD -t használnak. Amik még mái napig bőven elég teljesítményt nyújtanak általános használatra.

Ott fel sem ajánlja a frissítést. Plusz nem ad a Windows 11 annyi pluszt amiért megérné frissíteni, így az embereknek bőven van rá idejük hogy várjanak még vele, mire kinövi az esetleges gyermekbetegségeket, hiszen a Win 10 még évekig támogatva lesz.


Vagy megtörik az MS és kénytelen lesz hivatalosan is engedni Windows 11 alatt is a régebbi procikat, vagy kénytelen lesz kitolni a Windows 10 támogatási idejét.

2022. nov. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Azért adtak új nevet 10 helyett 11 mert módosítani kellett a hardverkövetelményeken. Már nem volt fenntartható a 32 bites os fejlesztgetése 1GB ramhoz, stb... Aki majd 2026-ban 8+ éves nem támogatott gépet használ az váltson Linuxra.. 😁
2022. nov. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6: Köszönöm, én enélkül is váltottam. Azóta nem kell szívnom azzal, hogy az oprendszer fejlesztője "erővel" kitiltaná a gépemet az új verzióból, és sok más nyűgtől is megszabadultam.


#5: Nem, nem fognak "megtörni". Megvárják, ameddig szépen minden felhasználó lecseréli a gépét. És le fogják cserélni, hiába kell így kvázi kidobni egy még működőképes gépet, és hiába kerül ez tök feleslegesen 200 ezer forintba (és termel egy halom elektronikai hulladékot), megteszik, csak hogy Microsofték oprendszere futhasson a gépükön.

2022. nov. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7/

"sok más nyűgtől is megszabadultam"

Konkrétan..?

Konkrétabban kaptál sok más nyűgöt, lefelejtett funkciót ami a 10-ben még működött (drag&drop, tálca kereső keskeny ikon állíthatóság, stb)

2022. nov. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!