Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha vizuális informatika/inform...

Ha vizuális informatika/informatikai képalkotás/grafika témában szeretnék tanulni, hol érdemes kutatni, mire kell keresnem?

Figyelt kérdés

Az informatika képalkotás alatt itt a geogebrától az AI artig mindent bele lehet érteni. Saját érdeklődés miatt akarok erről tanulni, szóval bármibe belenézek.


Lesz következő félévben pár ilyesmi tantárgyam, meg idén is van egy "számítógépes matematika" tárgyam ahol matlabbal foglalkozunk, de


1. Gimi vége fele kezdett el érdekelni a matek, és középszinten tanultam szóval a háttértudásom egy kicsit hiányos (pl analízis közel nincs meg)


2. Ennek ellenére most már nagyon érdekel ez az irány ezért szeretnék magamnak is foglalkozni vele.


Szóval szeretném először az alapokhoz szükséges tudást megszerezni, aztán meg belemélyülni a témába.


Örülök tankönyveknek is, vagy esetleg "kulcsszavaknak", hogy ha neten tudnék találni ezzel kapcsolatos kurzusokat, tudjam mit kell keresnem.


Vagy esetleg alkalmazásokat/környezeteket amiknek érdemes utánanézni. A fentieken kívül eddig még csak az OpenGL-ről hallottam de annak is csak a nevét



2022. nov. 14. 18:30
 1/3 anonim válasza:
40%

Szerintem kezdj el programozni tanulni otthon, az lesz minden alapja. Utána érdemes specifikálódni. Egyszer belebotlottam egy ilyen oldalba, ahol mindenféle témát felkínál tanulásra a szolgáltató. Ki lehet próbálni, de ha végig szeretnéd csinálni, asszem úgy fizetős. Kukkants rá szerintem, hátha találsz valami érdekeset: [link]

Egyébként biztos vannak kurzusok konkrétan ezekről.

2022. nov. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Így van, mindenekelőtt programoznod kellene megtanulni, de azt nagyon nem alapszinten. Ez erőfeszítésekkel sem 2 perc. Utána lehet beszélgetni 2D-3D programozásról, ne a tetővel kezdd el felépíteni a házad.
2022. nov. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ha 3D-ben szeretnél dolgozni, a C++-t javasolnám, abban az a leghatékonyabb. 2D-s kép manipulálás már inkább Python, ahogy ez a nyelv teljesít AI szempontjából is a legjobban. Emellett ez az egyik legegyszerűbb nyelv otthon tanulásra, a magam példáján is. A C++ pedig a legnehezebb. A programozási nyelven belül is javasolnám az alapokkal való kezdést.. (Tudomisén, jelszóellenőrzővel, bár köze nincs az érdeklődési körödhöz)
2022. nov. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!