Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A laptopomon a kamera az első...

A laptopomon a kamera az első használatkor teljesen jó, de amikor ugyanazon a napon akarom benyomni, a 2. alkalomkor teljesen sötét?

Figyelt kérdés

Körülbelül másfél éve vettem egy laptopot, eleinte a kamera teljesen jó volt videóhívásban (messenger), de aztán egy fél éve elkezdte azt csinálni, hogy a 2.videóhíváskor (ugyanazon a napon) már nem úgy működik, ugyanis szinte teljesen sötét a kamerakép. Ha nagyon mozgok, akkor kicsit látni, hogy mozgok. Mintha el lenne valami állítva! (semmit nem állítottam el )

Viszont az első használatkor teljesen jó.


Hozok egy példát:

vasárnap nem kapcsoltam be (nem mindegyik nap kapcsolom be)

hétfőn délelőtt 09.00-kor bekapcsolom, mert videóhívásban kell beszélnem 1 órán át. Gond nélkül beszélünk, 10.00-ig, végetér a megbeszélés, majd szünet, munka.

Aztán 11.00-kor lenne egy fél órás videóhívásom, és itt már totál sötét a kamerakép... pedig semmit nem állítottam el, semmit nem nyomtam meg!

Ha bezárom a messenger ablakot, és az illetőt próbálom újra hívni, akkor ugyanez van. Sötét a kamerakép (kicsit látni csak ahogy mozgok, kb tök koromsötét minden... )


Próbáltam hogy kikapcsolom, újraindítom a laptopot, de semmi.

Hétfő délelőtt, koradélután már lehetetnem használnom a videóhívás funkciót...

aztán kinyomoma laptopot, kedden délután 13.00kor megint lenne egy videóhívás, ott már megint tökéletesen, jó kameraképpel működik.


Mi lehet a baj?


Acer-Aspire3-A315-53 laptop.


25/l


2022. nov. 22. 01:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy teljesen vadiújan vettem, üzletben. Más nem használta rajtam kivül.
2022. nov. 22. 01:28
 2/4 anonim ***** válasza:
Telepitsd ujra a dolgokat sorba amik miatt gond lehet. Driver, chrome vagy app vagy amin camozol, nezd meg a frissiteseket ha igyse akkor rakd ujra az egesz gepet vagy particiot 🤷
2022. nov. 22. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 CspCsj ***** válasza:

Windows 10?


Másik programmal/böngészővel is jelentkezik a probléma?

Pl. ha Messenger-ben sötét. akkor itt is? [link]


A kamera programban próbálnám ki ezt:

Start menü > keresd meg a listában a Kamera applikációt és indítsd > bal felső sarokban klikk a fogaskerékre > legörgetve a "flicker reduction" beállítást állítsd át 50Hz-ről 60Hz-re.

[link]


Egyébként ez nekem szoftveres (driver/Windows/Messenger) hibának tűnik, - pláne, ha először akár órákig jól működik.

Esetleg kamera driver-ből is megnéznék régebbi verziót.


Javítás:

Közben a gyártó weboldalán is rákerestem régebbi webkamera driver-re, és a laptop frissítései között találtam egy ezzel összefüggőt:

"Fix Tech-Front camera dim issue after a period of usage."

"Az előlapi kamera elsötétülési problémájának javítása egy bizonyos ideig tartó használat után."

[link]

Középen klikk a "BIOS/Firmware(6)" elemre > görgess le legalulra > töltsd le > csomagold ki > a kicsomagolt "CameraFirmwareUpdatedTool" fájlon jobbegérgomb > Futtatás rendszergazdaként > kövesd a lépéseket. (valószínűleg csak tovább-tovább gombok)

A rendszer újraindítására szükség lehet.

2022. nov. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 CspCsj ***** válasza:

Kimaradt:

A frissítésnél írják a kamera hardverazonosítóját: USB\VID_0408&PID_A031&REV_006

Ennek egyezését azért ellenőrizném a frissítés futtatása előtt.

Start menün jobbegérgomb > Eszközkezelő > Képeszközök kategórián duplaklikk > HD Webcam (vagy hasonló) elemen duplaklikk > fent Részletek fül > "Tulajdonság" mezőben válaszd ki a "Hardverazonosítók"-at, majd alatta vesd össze az egyik sor értékét a fentivel.

2022. nov. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!