Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valahogy meg lehet oldani,...

Valahogy meg lehet oldani, hogy az okos tv hozzáférjen a számítógép belső merevlemezèhez?

Figyelt kérdés
2022. dec. 3. 04:38
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy egy LG okos tv-ről lenne szó. Számítógépen Win 11 fut.
2022. dec. 3. 05:12
 2/3 P.O.C. ***** válasza:
100%

Lehetséges. A média kiszolgálót kell engedélyezni.


Nyisd meg a Vezérlőpultot

--> Hálózat és internet --> Hálózati és megosztási központ

Balra: Online medialejátszás beállításai..

-->A mediaadatfolyam-továbbítás engedélyezése


Itt engedélyezd a kívánt eszközöket.


Így viszont még csak az alapértelemzett media mappákhoz lesz hozzáférése a TV -nek. Persze oda is bemásolhatod a videókat.


De további mappákat is hozzá lehet adni.


Nyisd meg a Windows Media Player Legacy -t, szintén előtelepítve van a Windows 11-ben.

Rendezés menü --> Műsortárak kezelése --> Videók

Itt add hozzá a kívánt mappát.

Indítsd újra a számítógépet.


LG TV -knél nem tudom hol lehet tallózni, talán UPnP talán Media szerver. Biztos megtalálod.

2022. dec. 3. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!!! Már kezdtem idegbajt kapni, eddig a plex média server , LG smart share programokkal kínlódtam. Viszont csak részben sikerült működésre bírni őket és voltak velük gondok. A te leírásod segítségével már tökéletesen látom a tv-n is, a számítógépen lévő filmeket stb.


Azt nem értem még, ha egy filmnél "átvitel eszközre" módszerrel küldök át egy filmet a tv-re akkor ott miért nem enged belepörgetni ? Azt írja ki: ez a funkció nem elérhető.


Mondjuk így már ez probléma megoldva, mert a te módszereddel működik a lejátszás ahogy kell.

2022. dec. 3. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!