Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Pendriveot bootolni kell...

Pendriveot bootolni kell programmal vagy elég csak bedugni a pc-be és a biosban ott felismeri és mehet a win 10 telepítése?

Figyelt kérdés

2022. dec. 9. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha az egy telepítő pendrive, ami rendesen lett készítve (Rufus, vagy Windows MediaCreationTool programmal), akkor bootolni tud. Annyi, hogy alapértelmezetten nem biztos hogy az USB az elsődleges boot, lehet hogy indításnál ki kell választani. Legtöbb gépen ezt indításkor az F11 nyomogatásával lehet elérni.
2022. dec. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehat a pendriveot nem kell bootolni hanem alapból bootolva van, és ha bedugom a biosban atalitom hogy az elsődleges boot legyen?
2022. dec. 9. 16:38
 3/6 A kérdező kommentje:
Van itthon pl 16gb sandisk pendrive.
2022. dec. 9. 16:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Terminológiai javítás neked, mert nem érted a válaszom:

A bootolás annyit jelent, hogy indításkor megadod, hogy arról induljon a rendszer.

Szerintem amit kérdezni akartál, hogy bootolhatóvá kell-e tenni. Amire a fenti a válaszom, vagyis ha rendesen csináltad, akkor jó.


Elsődlegessé nem kell tenni, elég ha egyszeri indításnál arról indulsz, erre jó az F11, és akkor nem kell a biosban turkálni.

2022. dec. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A biosba NEM KELL BELÉPNI!

Mégkevésbé szabad a bootsorrendet elállítgatni!

[link]

És az uefi: kezdetű pendriveot KELL kiválasztani az F11 listában.

2022. dec. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 0utsider ***** válasza:

Kedves 5-ös!


Ezt így én nem jelenteném ki egyértelműen, hogy nem kell a BIOS-ba belépni.

Továbbá, hogy nem kell a sorrendet sem állítgatni.


Az hogy kell e, az erőssen függ az alaplap típusától:


- Attól, hogy UEFI vagy Legacy módban van e.

- MBR vagy GPT a fájlrendszer.

- Van e egyáltalán a BIOS-on kívüli lehetőség a boot-olandó eszköz kiválasztására.

- stb.


Én személy szerint a Rufus-szal szoktam windows-t pendriveról telepíteni.


Az alábbi link bár nem mai, de elég jól leírja a telepítés menetét:


[link]

2022. dec. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!