Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Wordben hogyan/hol tudom...

Wordben hogyan/hol tudom beállítani, hogy egy szereposztásban a – legyen mindenhol közepén? Leírásban mutatom, mire gondoltam.

Figyelt kérdés

pl.

Juliska – Kiss Mari

Péter – Szabó Zoltán

Sára néni – Jakab Julcsa


ugyebár nem ugyanolyan hosszúak a nevek, ezer össze-vissza van


ráguglizni se tudok, mert elképzelésem sincs mi lehet ennek a neve...



köszi!



2022. dec. 11. 17:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Amatőr, de működik: a leghosszabb szöveg után nyomsz egy Tab gombot, ezzel eltolja a kötőjelet a következő tabulátornyi egységig. Majd az összes többinél annyi Tab gombot nyomsz a név után, hogy behúzza a szöveget a "Sára néni"-nél meghatározott behúzásig.


A 'helyes' tördelési megoldás a tabulátorok használata lenne, ami annyival több az első módszernél, hogy nem egyesével ugrálsz egy tabulátornyi szélességet minden egyes sorban, hanem leteszel a vonalzóra egy jelölőt (a kijelölt sorokra érvényesítve), hogy a dokumentum 4. centiméterére tolja el a szöveget akkor, ha nyomsz egy Tab gombot.


Már csak az a kérdés, hogy ha nem tudod hogy kell tabulálni és mi a keresett megoldás neve, akkor hogy sikerült kulcsszóként a "tabulátor" szót megadni? :D

2022. dec. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
#1 köszi, úgy sikerült, hogy nem gondoltam volna, hogy ezt tabbal kell helyesen megoldani:D
2022. dec. 11. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!