Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tölthetem be a driverei...

Hogyan tölthetem be a drivereimet a windows telepítőbe?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nincs hang a Windows telepítése közben, és nagyon kellene, mert egy látássérült felhasználó vagyok, és szükségem lenne a narrátorra. Acer laptopom van, azt akarom újrarakni. Régebb Asus laptop esetében szépen megy minden. De itt is betölt a telepítő, ezt onnan tudom, hogy amikor már a telepítő képernyőjén vagyok, és nyomok egy alt f4-et, és egy alt I-t, hogy megerősítsem, hogy ki szeretnék lépni a telepítőből, a gép újraindul, ezt hallani abból, hogy a ventillátor leáll, majd felpörög ismét, és be is jön a Windows, ami rajta van. Szóval a hanggal van valami baj. Gondolom nem akarja felismerni a telepítő a hangadaptert. Alternatív megoldásként csatlakoztathatnék egy USB-s hangeszközt, csak épp nem rendelkezem olyannal. USB az van, mert a billentyűzetet látja a laptop.

Driver explorerrel megszereztem a hangdriverek mappáit, amikben megtalálhatóak a driverek INF fájljai, továbbá a többi fájl. És most már csak az a kérdés, hogy ezeket miként táplálhatom bele a Windows telepítőjébe, hogy már telepítés közben is legyen hangom a laptop hangszóróján, legfeljebb jacken?

Home van a gépen, és én Prót szeretnék, tegnap már meg is vásároltam a kulcsom hozzá.

Jelenleg nincs látó segítségem, aki segíthetne felrakni a rendszert, és ezért fordulok most az oldalhoz, hogy valaki segítsen. Anyukámmal vagyok itthon, aki nem ért a számítógéphez, ráadásul nem szeretném, hogy az idejét ezzel töltse, hisz mondom, Asussal ezt pillanatok alatt áthidalom, hanem itt az Acerrel van valami.

Köszönöm!

Csak a hangdriver lenne a lényeg, a többi driver már könnyedén telepíthető a rendszerből.



2022. dec. 13. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
nlite nevű programmal
2022. dec. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha csak Homeról Prora szeretnél frissíteni, nem kell újratakni, használd az Anytime Upgrade funkciót. Gépház, Névjegy, majd Termékkulcs módosítása vagy újabb Windows-kiadásra váltás. El van dugva apró betűkkel, de a felolvasó biztos megtalálja.
2022. dec. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Indítsd egy power shell-t rendszergazdaként, aztán add ki ezt a parancsot:


Export-WindowsDriver -Online -Destination C:\Drivers


Ezután keresd ki a hangkártya drivert a drivers nevű mappából, aztán ezt már be tudod illeszteni az nlite-be (amiről 1-es ír).

2022. dec. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Helyedben nem integrálnám a telepítőbe a drivert, mert a win telepítők fél egy évente frissülnek, felesleges lenne mindig újraintegrálni.

A (telepítő) pendrivera egy külön mappába másolnám a működő windowsból kiexportált drivert, telepítőben parancssorban (shift+F10) pedig "pnputil.exe /install z: *.inf" parancsal installálnám a drivert.

A pendriveon a win telepítő szabadon cserélhető frissíthető évente, a driver mappa megmarad (ha helyesen csinálod). Csak egyszer kell megcsinálni, akár bat fileból is indítható.

2022. dec. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!