Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows alaphelyzetbe állítás...

Windows alaphelyzetbe állítás vagy újrahúzás a gyorsabb? Nem régen lett telepítve, de valamit elrontottam rajta.

Figyelt kérdés

2022. dec. 21. 09:22
 1/7 DK-s ***** válasza:
100%

Nem az a kérdés hogy melyik a gyorsabb, hanem hogy melyiknek van több értelme.


Az pedig az újrarakás. Xarból már nem fogsz várat építeni.

2022. dec. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

Egyforma gyors kb, de az újrahúzás valamivel bonyolultabb.

Az alaphelyzetbe állításnál olyat is láttam hogy nem működött, de elvileg ha sikerül és mindent törölsz akkor majdnem annyit ér mint az újratelepítés.

2022. dec. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Amúgy az a jó ha leszeded a legfrissebb telepítőt és külön kis partícióról felrakod. Bár ez egy nagyon kis tudást igényel, de kb a leggyorsabb


[link]

2022. dec. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A teljes újratelepítéssel (Nem a Windows alatt, hanem telepítő adathordozóról indítva a gépet, majd a rendszerlemez teljes formázásával) tiszta lapról indulhatsz, szóval én amellett állok. Nem sokkal nehezebb, csak ki kell írni a telepítőt egy pendrive-ra a Media Creation tool segítségével, majd ki kell kapcsolni a számítógépet, aztán be, de miután megnyomod a bekapcsoló gombot, azonnal kell nyomni a boot menüért felelős gombot (Általában az F12, de asuson mondjuk az escape, szóval ez nagyon változó, meg kell nézni, hogy a te gépeden ez melyik), és választod, hogy USB-ről akarsz bootolni, és indul is a telepítő, és már csak követni kell az utasításokat. A frissítés, vagy egyéni közül az egyénit kell választani, és a partíciós résznél törölni kell az első négyet, vagy ha van egy HDD az adataidnak, akkor általában a rendszer a 0-ás lemezen van, így ha van hdd-d, akkor törölheted az egész 0-ás lemez tartalmát, amennnyiben pedig nincs, akkor csak az első 4 partíciót, ugyanis azok tartoznak a Windows-hoz, és az ötödiken találhatóak meg az adataid. Fontos, hogy ezzel minden törlődik a C: meghajtóról!!! Ha ezzel meg vagy, akkor eldöntheted, hogy mennyi helyet akarsz adni a rendszernek, de ha nem akarod, akkor az üres területen nyomhatsz a továbbra, és ha kell, akkor a terüleetfelosztást később is megteheted. És már indul is a telepítés, ha pedig befejezte, akkor fogadnak is a kezdeti beállítások.

Én úgy szoktam, hogy van egy 8 GB-os pendrive-om a fiókkban, amin csak a telepítő van, és semmi más. Legutóbb 2021 év elején készítettem el a pendrive-ot. Az butaság, hogy a legfrissebb telepítőt kell használni, mert használhatsz te 2015-ből származó telepítőt is, lényegtelen, mert a Windows update úgy is felrakja a szükséges összes frissítést, csak az egy kicsit tovább tart majd.

2022. dec. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Újrahúzás, erre tippeltem. :)
2022. dec. 21. 10:36
 6/7 anonim ***** válasza:
újratelepítéssel minden törlődni fog, nem maradnak meg a registy, nem használt fájlok (hiába van uninstall, van ami nem törli), stb
2022. dec. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2022. dec. 21. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!