Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ezek közül a laptopok közül...

Ezek közül a laptopok közül melyiket lenne érdemes megvennem Blender-hez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Laptopot szeretnék venni (tudom, hogy PC-t kéne, de most laptop ideális számomra). Nem nagyon értek a gépekhez, próbáltam párat összeválogatni.

Kezdő Blenderes vagyok, néha Substance Painter 3D-t is használok. Egyelőre hobbi szinten gyakorlok, meg fejlesztem magam, de később ebben szeretnék majd dolgozni. De ez még messzebb van, így majd akkor, ha el jutottam egy jobb szintre, akkor mindenképp egy erős PC-t fogok venni.

Maximum 350.000 Ft-ot tudok rászánni a laptopra. Monitorom van, eddig is laptoppal Blendereztem + S. Paintereztem, de felmondta 10 év után a szolgálatot.


Ezeket néztem:

Lenovo IdeaPad 3 82RN0087HV Blue NOS - 1TB NVME UPG - 24GB | Laptop.hu | Laptop.hu

Lenovo IdeaPad 3 82RN0087HV Blue - 24GB - Win10 | Laptop.hu | Laptop.hu


Lenovo IdeaPad 3 82RN0087HV Blue - Win10Pro | Laptop.hu | Laptop.hu

Lenovo IdeaPad 3 82RN0087HV Blue - 1TB NVME UPG - Win10 | Laptop.hu | Laptop.hu


Lenovo IdeaPad Gaming 3 82K101CTHV Black NOS - 16GB | Laptop.hu | Laptop.hu


Lenovo IdeaPad 3 82RN0087HV Blue - Win10 + M365 | Laptop.hu | Laptop.hu


Lenovo ThinkPad L15 G2 20X7003PMX W10 Pro | Laptop.hu | Laptop.hu



Igen, van közte, ami ugyanaz, csak több tárhely Win10 nélkül, vagy kevesebb tárhely Win10-el. De nem tudom mi alapján kéne eldöntenem, mit vegyek jobban figyelembe. Tisztában vagyok vele, hogy ezek nem fullos gépek, de nem megváltani fogom még a világot, hanem tanulok, gyakorlok, fejlesztem magam. Tudom, hogy az SP-nek durva a gépigénye, ha már egy rakás layer van rajta, plusz a renderelés sem túl mókás. Csak szeretnék egy laptopot, ami nem purcan ki 3-5 éven belül ilyenek miatt :)



Ebben szeretném a segítségeteket kérni! Vagy bármi más tanácsot szívesen fogadok :)



Köszönöm előre is!


29N



#3D #Blender #laptop #Adobe Substance Painter #Lenovo Ideapad, Thinkpad
2023. jan. 5. 15:43
 1/6 A kérdező kommentje:
2023. jan. 5. 15:46
 2/6 villain_ ***** válasza:

- nvidia videokartya legyen benne, meg ha viszonylag gyenge is! az nvidia fejlesztese a cuda, amit minden 3d-s program hasznal, a blender is. lehetoleg legalabb 20x0-es sorozat, az mar rtx-kepes. (elmeletileg amd-t is tamogat a blender, de nemreg az meg csak egy felirat volt, nem mukodott)

- 16 gb ram az abszolut minimum, de fontos, hogy fel tudd boviteni 32-re (vagy akar 64-re)

2023. jan. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 villain_ ***** válasza:

folytatas:

inkabb ezek kozott keresgelj

[link]

2023. jan. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És az Nvidia RTX 3050/3050Ti vagy GTX 1650 jobb választás?
2023. jan. 9. 08:43
 5/6 villain_ ***** válasza:

nem tudom biztosan, nyomozz utana a neten. a 3050-es ujabb, valoszinuleg gyorsabb, rtx-es, gondolom tobb ram is van rajta, de en az 50-esektol tartok.

(korabban valamit kisporoltak beloluk, es a 1050-nel es 2050-nel a houdini nem mukodott. nem tudom, hogy ez a 3050-nel is igy van-e, es masik programban elojon-e, erre erdemes rakeresni)

2023. jan. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm nagyon a segítséget!
2023. jan. 10. 06:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!